Insight seminář SIMAR - Lapis philosophorum

Jistě jste někdy přemýšleli nad tím, jak proměnit získaná data a informace v magickou substanci, která ovlivní strategii a prosperitu vaší firmy. Dobrat se na základně zjištění z výzkumného projektu k radám, které jsou pro business skutečně platné, vyžaduje hodně soustředěné práce, obratnou komunikaci a nápady.

Tomu, jak získat z výzkumných a dalších dat skutečně přínosné poznání, se věnoval podzimní Insight seminář SIMAR Lapis philosophorum. Kámen mudrců se nám v názvu semináře neobjevil náhodou. Je opravdová magie vydestilovat z obyčejného kamene zlato a ti, kteří vědí, někdy velmi těžko a kostrbatě předávají své moudro dál. Efektivní využití poznání je pro výzkumný obor stěžejním tématem, proto jsme na něj zaměřili pozornost.

Na semináři byly představeny úspěšné recepty ze zahraničí od těch šikovných a úspěšných a navíc jsme nechali tyto příklady komentovat české zadavatele a uživatele výzkumných projektů.

Úvodní inspirací přispěla Mirka Zlatníková, scénáristka a novinářka, která vdechla život časopisu Marianne a s hlubokou znalostí a talentem vytvořila například filmový a knižní příběh o Marii Terezii.

Brožuru s doporučeními, jak "proměnit výzkumná zjištění ve zlato", kterou jsme u příležitosti semináře připravili, naleznete zde.