Research Got Talent

SIMAR společně s ESOMAR vyhlašuje národní kolo globální soutěže pro mladé výzkumníky Research Got Talent. Devět soutěžících týmů se utká nad návrhem výzkumného projektu pro neziskovou organizaci. Soutěž proběhne online 29. dubna 2020, prezentace probíhají od 13:15 a vyhlášení vítěze je v 17:30.

Co je Research Got Talent 

Soutěž je určena všem mladým odborníkům ve výzkumu trhu a veřejného mínění do 35 let, kteří chtějí přinést přinést pozitivní změnu světu a společnosti. Cílem aktivity je zviditelnit mladé výzkumníky, uvést je do úzce spolupracující, zvědavé a přátelské mezinárodní výzkumné komunity. 

Soutěž se poprvé organizovala výzkumná asociace v Hong Kongu a Indii. Mezinárodní asociace výzkumníků ESOMAR tuto soutěž v roce 2020 převzala jako klíčovou oborovou aktivitu a nyní se realizuje po celém světě.

Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění SIMAR a jeho členové se k RGT hlásí jako k důležité aktivitě. Pro obor je to příležitost ukázat, že výzkum je pro společnost přínosný a má pozitivní vliv na rozhodování ve společnosti. Jsme rádi, že můžeme být součástí globální iniciativy, která dává příležitost mladým odborníkům ukázat, co v nich je. 

Kdy a jak se soutěž koná

Soutěž se koná 29. dubna. Soutěžící obdrží zadání od neziskové organizace v 8:45. Od 13:15 prezentují před porotou své návrhy a v 17:30 porota vyhlásí vítěze. Soutěž proběhne online, na ZOOM. Vyhlášení a prezentace budou za účasti publika. 

Vítězný projekt se realizuje a do 31. července 2020 přihlásí do globálního kola soutěže Research Got Talent. ESOMAR pozve zdarma lokální vítěze na ESOMAR kongres 2020 v Kanadě, kde bude vyhlášen celkový vítěz. Cestovné pro vítěze budou hradit členské agentury SIMAR (změna odměny, vzhledem ke světové pandemii koronaviru, vyhrazena). 

Porotci soutěže

V porotě soutěže zasednou Jiří Vinopal (Univerzita Karlova, Sociologický ústav AV ČR), Tomáš David (Top 100, ČMS), Renata Týmová (Česká televize), Tomáš Drtina (INCOMIND), Jakub Klepal (zadavatel z neziskové organizace), Petra Průšová (Kantar) - čestná předsedkyně bez hlasovacího práva. 

Mentory programu budou Monika Pištěláková (Profit Booster), Hana Voleková (Kantar) a Václav Forst.

Pro více informací kontaktujte výkonnou ředitelku SIMAR Hanu Huntovou hana.huntova@simar.cz.

Další podrobnosti naleznete zde: