Zprávy SIMAR > Mezinárodní den ochrany osobních údajů

Mezinárodní den ochrany osobních údajů

Na pátek 28. ledna připadá Mezinárodní den ochrany osobních údajů. Globální výzkumnická organizace ESOMAR oslaví tento svátek vysíláním celosvětové diskuse na téma "Překonávání problémů v oblasti ochrany soukromí v post-covidové éře" o úloze ochrany dat a soukromí a nově vznikajících výzvách a příležitostech.

Diskusi bude moderovat Claudio Gennaro, hlavní koordinátor programů obhajoby ESOMAR, zúčastní se několik renomovaných odborníků z výzkumné komunity, kteří se podělí o své názory na problematiku ochrany dat a osobních údajů. Nebude chybět ani generální ředitel ESOMAR Finn Raben či Mike Cooke, předseda výboru ESOMAR pro právní záležitosti.

Diskuse bude přenášena v pátek 28. ledna 2022 od 8:30 do 9:30 a od 16:30 do 17:30 CET. Registrovat ke sledování se můžete zde.

Sdružení SIMAR problematice ochrany osobních údajů dlouhodobě věnuje svou pozornost. SIMAR koordinuje činnost iniciativy PRO VÝZKUM, veřejně prospěšné aktivity výzkumníků působících v prověřených agenturách pro výzkum trhu a veřejného mínění. Členské agentury se aktivně podílejí na tvorbě a dodržování etických a zákonných pravidel a akceptují oborové Desatero pro ochranu osobních údajů