Zprávy SIMAR > European National Panels členem SIMAR

European National Panels členem SIMAR

K 1. lednu 2022 do sdružení SIMAR vstoupila agentura European National Panels s.r.o.

Tato společnost působí na českém trhu od roku 2012, kdy byla založena pod původním názvem Český národní panel spojením online panelů výzkumných agentur STEM/MARK, NMS Market Reserch a Nielsen Admosphere. V současné době ENP spravuje online panely také na Slovensku, Polsku, Maďarsku a Bulharsku. 

"Společnost European National Panels s.r.o. (ENP) patří dlouhodobě k předním poskytovatelů respondentů pro online kvantitativní výzkumy ve středoevropském regionu. Standardy kvantitavního online výzkumu společnost dodržovala již řadu let před vstupem do asociace SIMAR. Stát se plnohodnotným členem je pro nás logickým dalším krokem. Doufáme, že naše úzká specializace na sample providing bude v rámci společenství SIMAR přínosem a těšíme se, že se nově budeme podílet oficiálně na pokračující kultivaci výzkumného prostředí v Česku.", říkají zástupci ENP Zdeno Ružbacký a Martin Vyčítal.

Zdeno Ružbacký, Managing Director ENP

Martin Vyčítal, Panel Analyst ENP

Spolu s výzkumnou agenturou ResSOLUTION Group, která do SIMAR vstupuje rovněž na začátku ledna 2022, má nyní SIMAR 11 řádných členů a akademického partnera CVVM.

Více informací o členských agenturách naleznete zde.