Výběrové kousky > Výzkumná komunita v České republice oslavila Mezinárodní den výzkumu trhu a veřejného mínění

Výzkumná komunita v České republice oslavila Mezinárodní den výzkumu trhu a veřejného mínění

Den a následný festival byl příležitostí ke společnému zamyšlení nad tím, co náš obor přináší společnosti a ekonomice a kam máme napřít síly v budoucím období.

V České Republice tuto událost pravidelně organizuje neziskové Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění SIMAR. Pro širokou komunitu odborníků zabývajících se výzkumem trhu, veřejného mínění a datovou analytikou byl připraven inspirativní program.

10. května 2022 od 15:00
online a osobně v prostorách WPP Campus, Bubenská 1, 170 00 Praha 7

Čtyři zamyšlení

V inspirativním proslovu se čtyři osobnosti zamýšlely nad různými aspekty výzkumu, dat a inovací.

Hosté si vyslechli tyto řečníky:

  • Dominique Servant, Chair of ESOMAR Association Sounding Board, která se k nám připojila online a prozradila nám něco o aktivitách a mezinárodní výzkumnické komunity.
  • Crispin Beale, Insight250 a mTabs nám představil Insight250 Awards, soutěže, která již druhým rokem ocení výzkumníky, kteří po celém světě přispěli k rozvoji oboru. 
  • Petra Koubského, publicistu z Deníku N, který nám v hlavním proslovu popsal, jak se s nevídaným entusiasmem ponořil do dat o covidu, a prozradil nám, s čím se vlastně vynořil.
  • Kláru Martincovou, Head of Insight Center of Excellence, Vodafone, která se s námi podělila o pohled výzkumníka na straně klienta.
  • ... a Petru Průšovou, CEO Central Europe, Kantar

Nahrávka prezentace Petra Koubského je k dispozici na YouTube kanálu SIMAR zde, nahrávka prezentace Kláry Martincové pak zde.

Oslavy Mezinárodního dne výzkumu trhu a veřejného mínění proběhly pod záštitou ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové.

Společenské setkání

Po čtyřech zamyšleních se přesunuli do kavárny KAF a na přilehlou terasu, kde registrované účastníky čekal přípitek, uvedení čerstvě vydané ročenky SIMAR a poté neformální setkávání u vína a občerstvení. 

Mezinárodní výzkumný den ve spolupráci s národními asociacemi po celém světě iniciuje ESOMAR. Oslavy zahájila 2. května od 16:00 CET prezidentka ESOMAR Kristin Luck. Přehled různých odborných a společenských aktivit po celém světě je dostupný zde.