Čerstvě namleto > Většina Čechů v souvislosti s Vrběticemi prezidentu Zemanovi nedůvěřuje

Většina Čechů v souvislosti s Vrběticemi prezidentu Zemanovi nedůvěřuje

Přes tři pětiny Čechů v současné době nedůvěřují prezidentu Miloši Zemanovi. Polovina české populace nesouhlasí s jeho výrokem, že existuje více vyšetřovacích verzí výbuchu muničního skladu ve Vrběticích a téměř polovina Čechů se pak také domnívá, že prezident v této kauze hájí spíše zájmy Ruské federace.

Ukázal to nový průzkum agentury NMS Market Research.

Prezident Miloš Zeman v neděli 25. dubna označil účast agentů ruské rozvědky na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích za jednu z více vyšetřovacích verzí. Z průzkumu vyplývá, že s prezidentovým výrokem souhlasí pouze 28 procent Čechů, více než polovina s ním naopak nesouhlasí. Lidé do 34 let v této věci s Milošem Zemanem souhlasí nejméně, největší podporu má naopak ve skupině lidí starších 65 let.

Mladší lidé stejně tak častěji souzní s názorem, že prezident zastává ve vrbětické kauze spíše zájmy Ruska. Pouze 22 procent dotázaných uvedlo, že jsou to české zájmy, které v této situaci Miloš Zeman hájí.

“Ačkoliv se prezident dlouhodobě těší vyšší důvěře, než třeba vláda nebo parlament, jeho výroky v kauze Vrbětice mohly jeho důvěryhodnost u části obyvatelstva poškodit,” říká analytik NMS Market Research Vít Pavliš

Prezident Zeman má větší podporu mezi voliči ANO, SPD a KSČM, nižší důvěru i souhlas s jeho výroky naopak deklarují příznivci koalic Piráti a STAN a SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09).

Kontakt pro média:
Vít Pavliš, Manager Specialist, NMS Market Research, tel.: 777 031 594, vit.pavlis@nms.cz

Tisková zpráva: Většina Čechů v souvislosti s Vrběticemi prezidentu Zemanovi nedůvěřuje