Čerstvě namleto > Rakouská firma Talk Online Panel získala většinu ve společnosti Data Collect

Rakouská firma Talk Online Panel získala většinu ve společnosti Data Collect

Od 11.června 2018 vlastní ve společnosti Data Collect většinový podíl Talk Online Panel. Společnost tímto posílila svou pozici na trhu v České republice i na Slovensku v oboru sběru dat pro výzkum trhu.

Ve společnosti Data Collect vlastní Talk Online Panel nyní 60 %. Druhou část podílu (40%) získal Michal Ševera, který se do Data Collectu vrací po pěti letech. Data Collect působí v oblasti sběru dat a výzkumu trhu pro marketingové výzkumné agentury, reklamní agentury, mediální agentury, poradenské kanceláře a veřejnou správu. Hlavní specializací společnosti je telefonické dotazování (CATI) a internetové (CAWI) a mobilní výzkumy.

Odkoupení Data Collectu byl logický krok

„Již několik měsíců jsme přemýšleli o rozšíření a pečlivě zkoumali trhy střední Evropy. Tudíž nás velmi těší, že se Data Collect stal součástí Talk Online Panel“, objasňuje důvod koupě Klaus Oberecker, zakladatel a jednatel firmy Talk Online Panel: „Dřívějšího vlastníka Data Collectu Radka Domanského i Michala Ševeru znám díky dlouhodobé spolupráci přes 10 let. Zastáváme stejné hodnoty z hlediska kvality dotazování a přístupu ke klientům. Náš vstup je proto logickým vyústěním situace. Máme v plánu propojení a začlenění online panelů a telefonického dotazování Data Collectu do sítě Talk Online Panel. Díky tomu, co se velikosti panelu týče, se staneme lídry na trzích jak v České republice tak na Slovensku“.

Michal Ševera, 40% vlastník Data Collectu, dodává: „V Data Collectu u Radka Domanského jsem v minulosti pět let působil. Talk Online Panel a Klaus Oberecker jsou pro Data Collect ideálními strategickými partnery. Díky působnosti Talk Online Panelu ve 21 evropských zemích, vysoké technologické vyspělosti a aktuální velikosti online panelů budeme brzy na trh uvádět zásadní novinky a celou škálu nových digitálních produktů.“

Radek Domanský, dosavadní ředitel Data Collectu, hodnotí novou situaci pozitivně : „Jsem rád, že se Data Collect stal součástí tohoto mezinárodního celku, díky které našim klientům nabídneme nové technologie, podporu na mezinárodních trzích a širší škálu produktů.“

Talk Online Panel:

Společnost Talk Online Panel má pobočky ve Vídni, Praze, Curychu, Lipsku, Rize, Sofii a Aténách. Je vedoucím poskytovatelem online výzkumů a online panelů ve střední a jihovýchodní Evropě. V druhé polovině roku 2018 a také v roce 2019 je v plánu další rozšiřování firmy: „Talk Online Panel hodláme posilovat pomocí nových poboček“, zdůraznil Klaus Oberecker.

Data Collect:

Společnost Data Collect, založena v roce 2005, je specialistou na online a telefonický sběr dat pro výzkum trhu. V České republice a na Slovensku vlastní rozsáhlé online panely respondentů a kapacitní telefonické studio. Nejnovějším počinem je pak online panel v Maďarsku. Její služby využívají nejvýznamnější agentury pro výzkum trhu a veřejného mínění, reklamní a mediální agentury, poradenské společnosti a další instituce v ČR i zahraničí pro zjišťování názorů populace. Společnost je členem sdružení SIMAR a spolupracuje s dalšími odbornými institucemi.

Tisková zpráva: Rakouská firma Talk Online Panel získala většinu ve společnosti Data Collect