Co si lidé myslí o SDGs – cílech udržitelného rozvoje?
Jsou to zároveň prioritní oblasti, kterým by se podle občanů ČR měla věnovat česká vláda, zjistil výzkum Ipsos pro Asociaci společenské odpovědnosti.
„Je samozřejmé, že se lidé nejvíce zajímají o to, co se jich přímo nejvíce dotýká – chtějí žít kvalitní život ve zdravém životním prostředí, chtějí mít dobrou práci. Z výsledků výzkumu mj. vyplývá, že stále více lidí si uvědomuje problémy související s dostatkem pitné vody,“ dodává Tomáš Macků z Ipsosu, který se tématům CSR a udržitelného rozvoje dlouhodobě věnuje.
Ve srovnání s loňským rokem vzrostl podíl lidí, kteří si myslí, že se v ČR úspěšně řeší nějaký z cílů (nárůst z 66 % na 79 %).
Stát a vláda jsou stále vnímáni jako klíčoví aktéři v naplňování SGDs, nicméně vzrůstá důležitost měst a obcí, vzdělávacích institucí a také jednotlivých občanů, zatímco role mezinárodních organizací v očích obecné populace oslabuje.
Oproti loňsku také významně vzrostl podíl lidí, kteří při plnění cílů požadují aktivní zapojení české vlády a také soukromého sektoru (obojí shodně 86 %).
Zdroj:
Výzkum Ipsos pro Asociaci společenské odpovědnosti (A-CSR), červen 2018. Reprezentativní vzorek dospělé internetové populace ČR ve věku 18 až 65 let (reprezentativní dle regionu, velikosti místa bydliště, pohlaví, věku a vzdělání), n = 1 000 respondentů.
Výzkum je realizován 1x ročně od r. 2016. Více informací o cílech udržitelného rozvoje naleznete na www.globalnicile.cz/o-sdgs/.
Detailní výsledky výzkumu najdete v přiložené závěrečné zprávě Ipsos a tiskové zprávě A-CSR.
V případě dotazů pište na adresu tomas.macku@ipsos.com.