Čerstvě namleto > Češi jsou stále spokojenější se svou osobní finanční situací

Češi jsou stále spokojenější se svou osobní finanční situací

Ohledně vlastní finanční situace i ekonomické kondice České republiky jsou Češi rok od roku optimističtější.

Podle výzkumu Ipsosu dvě třetiny Čechů vnímají ekonomickou situaci ČR pozitivně. Před rokem to bylo o 7% bodů méně. Z výzkumu agentury Ipsos z května 2018 rovněž vyplývá, že více než třetina Čechů vnímá svoji osobní finanční situaci pozitivně, což představuje nárůst oproti loňskému roku. Svou osobní finanční situaci hodnotí pozitivněji zejména lidé v produktivním věku (30-44 let), spokojenost roste také s rostoucí úrovní vzdělání. Naopak negativně vnímají svoji finanční situaci častěji mladí lidé do 29 let a lidé s nižším vzděláním.

Optimistická jsou i očekávání do budoucna, neboť lidé předpokládají, že jejich osobní ekonomická situace zůstane stejná (60 %), nebo se dokonce zlepší (nejčastěji mladí lidé ve věku 18 – 29 let). I přes tato optimistická očekávání lidé neplánují oproti loňsku výrazněji utrácet či navyšovat své výdaje. Počítají zejména s růstem výdajů za pohonné hmoty a energie, jsou také připraveni investovat více do své dovolené. 
Zhoršení své finanční situace předpokládá pouze desetina Čechů, nejčastěji se jedná o lidi v seniorním věku.

Více naleznete v přiložené tiskové zprávě.

V případě dotazů či zájmu o bližší informace z výzkumu pište na adresy tomas.macku@ipsos.com nebo michal.kormanak@ipsos.com.

Tisková zpráva: Češi jsou spokojenější se svou osobní finanční situací