Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

09. 10. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Dobrou kávu si Češi dopřejí i několikrát za den, k pití tohoto nápoje je vedou nejrůznější příčiny. Těmi nejčastějšími jsou její jedinečná chuť, potřeba povzbuzení, ale také relax. Káva je zkrátka běžnou součástí dne českých kávičkářů. Bližší informace o tom, jaké druhy kávy Češi pijí a na jakých kávových nápojích si nejraději pochutnávají, přináší výzkum Nielsen Admosphere, kterého se zúčastnilo pět set respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu. Výsledky doplňují data z monitoringu reklamy Nielsen Admosphere v segmentu kávy, největším inzerentem je v posledním roce značka JACOBS.
26. 09. 2019 – SIMAR
V rámci letošní EFFIE bude udělena i cena SIMAR za nejlepší využití výzkumných dat - “The Best of Data Performance”.
23. 09. 2019 – SIMAR
ESOMAR, globální sdružení výzkumné a insight komunity, uveřejnilo výroční zprávu „2019 Global Market Report“, která obsahuje obrat trhu a poukazuje na klíčové trendy oboru. Tato data jsou sbírána ve spolupráci s národními asociacemi výzkumných organizací a klíčovými agenturami v oboru i nezávislými výzkumníky.
19. 09. 2019 – GfK Czech s.r.o.
12. září se uskutečnila konference GfK Insight Day. Program, ve kterém aktivně vystoupili i zástupci MallGroup, Nestlé a IKEA, se věnoval tomu, jak rozvíjet úspěšné obchodní strategie v období digitálních změn, se zaměřením na fenomén omnichannelu.
12. 09. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Nedávný výzkum Nielsen Admosphere potvrdil, že ke sladkostem mají Češi velmi kladný vztah: více než polovina si je dopřává alespoň několikrát týdně. Velká část z nich však konzumaci z vlastního rozhodnutí omezuje, tedy alespoň někdy. A na čem si nejradši pochutnáme? Vede čokoláda, velmi oblíbená je ale také zmrzlina a tyčinky či sušenky. Výzkumu se zúčastnila pětistovka respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu. Výsledky doplňují také data z monitoringu reklamy Nielsen Admosphere v segmentu čokolád a cukrovinek. Dle nich byla největším inzerentem v posledním roce značka Kinder.
11. 09. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Dovolenka je príjemným benefitom letného obdobia a dlhých školských prázdnin. Ako si tento čas rekreácie užili slovenský dovolenkári a kde svoju tohtoročnú dovolenku trávili? Informácie o tejto téme zisťoval výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panelu.
11. 09. 2019 – SIMAR
Podívejte se na rozhovor o iniciativě PRO VÝZKUM s výkonnou ředitelkou SIMAR Hanou Huntovou, který byl vysílán 9. září v pořadu České televize Studio 6.
04. 09. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Společnost AdArrows, která na českém trhu nabízí stejnojmenný nástroj pro cílení a nákup programatické reklamy, nedávno zpřístupnila klientům rozhraní Audience Targeting Platform 2.0. To umožňuje sestavení cílové skupiny na základě analýzy uživatelů webu pro konkrétní potřeby klienta či kampaně. S využitím tohoto rozšíření se ve spolupráci s mediální agenturou TASTE SUN podařilo realizovat unikátní case study, která přináší porovnání dvou letošních kampaní a ukazuje pozitivní přínos využití modelovaných dat AdArrows pro nákup programatické reklamy.
27. 08. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Prázdniny se již dětem krátí a brzy nastoupí zpátky do školních lavic. Jak rodiče řeší jejich školní pomůcky? A jaký mají v tomto ohledu názor na požadavky škol? Právě těmito otázkami se zabývá aktuální výzkum společnosti Nielsen Admosphere. Podle něj například většina rodičů kupuje pomůcky svým dětem každý školní rok, a to zejména ve chvíli, kdy se vyskytne konkrétní potřeba, ale velmi často také před začátkem školního roku. Výzkum se uskutečnil na vzorku pěti set respondentů z české internetové populace starší 15 let.
26. 08. 2019 – STEM/MARK a.s.
Výzkumná agentura STEM/MARK se po dvou letech rozhodla ověřit, jak Češi vnímají a konzumují národní nápoj a jeden z českých symbolů - pivo. Pozornost byla věnována otázkám, zda a jak se změnila míra konzumace piva, co je důležité při výběru piva, jak se posunulo vnímání znalosti a obliby značek piva, ale také zda je upřednostňováno pivo v plechu, plastu či skle.
26. 08. 2019 – IPSOS s.r.o.
Z celkem 17 Cílů udržitelného rozvoje jsou pro českou populaci nejdůležitější cíl Zdraví a kvalitní život, dále pak Pitná voda a kanalizace a Důstojná práce a ekonomický rozvoj. Roste důležitost tématu klimatických opatření a pitné vody, které jsou spolu se zdravím a kvalitním životem vnímány jako priorita pro českou vládu, zjistil výzkum Ipsos pro Asociaci společenské odpovědnosti.
21. 08. 2019 – GfK Czech s.r.o.
V roce 2018 vnímaly tři čtvrtiny předních českých exportních firem nízkou nezaměstnanost jako bariéru pro rozvoj svého podnikání. Aktuální data přinese GfK Exportní výzkum 2019.
14. 08. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Z nabídky online videí se česká internetová populace nejčastěji dívá na filmy a seriály. Trendy ve sledování videoobsahu se však dle očekávání liší v různých věkových skupinách. Studie Video na internetu 2019 společnosti Nielsen Admosphere nabízí mimo jiné i detailnější pohled na seriály očima – občas výzkumně poněkud opomíjené – skupiny respondentů ve věku 37–51 let. Seriáloví diváci této věkové kategorie například zřídkakdy sledují seriály v jiném než českém jazyce a nejraději mají komedie.
06. 08. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
V oblasti telekomunikací je pojem 5G dlouhodobě diskutovaným tématem, neboť představuje novou mobilní datovou síť, která má nahradit stávající řešení 4G. Proto jsme prostřednictvím výzkumu zjišťovali, do jaké míry je pojem 5G známý českým internetovým uživatelům. Výsledky mimo jiné ukázaly, že znalost termínu je výrazně vyšší u mužů než u žen a o něco více také u respondentů s vysokoškolským či vyšším vzděláním než u dotázaných z ostatních vzdělanostních skupin. Výzkumné šetření realizovala společnost Nielsen Admosphere na vzorku tisícovky respondentů z aktivní internetové populace starší 15 let.
02. 08. 2019 – IPSOS s.r.o.
Jaká je v ČR situace ohledně alergií? Jak často se alergie v populaci vyskytují? Informace přináší Ipsos studie Léčba alergie v ČR.
01. 08. 2019 – GfK Czech s.r.o.
Nová studie GfK Promotion Triggers 2019, kterou vydává společnost GfK Czech, sleduje účinnost různých zdrojů informací o akcích a slevách rychloobrátkového zboží (potraviny, drogerie a kosmetika), které na české zákazníky působí mimo prodejnu. Podle výsledků studie GfK Promotion Triggers 2019 má takovéto informace pravidelně k dispozici 87 % českých zákazníků. Nejčastěji mají zákazníci informace o slevách řetězců Lidl (57 % českých zákazníků), Kaufland (56%) a Penny Market (49 %).
31. 07. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Češi si dovolenou organizují různými způsoby, nejčastěji však sami s pomocí lidí, se kterými cestují. Přes cestovní kancelář si dovolenou alespoň částečně zařizuje čtvrtina dotázaných. Téměř polovina preferuje cestování autem, třetina pak letadlem. Mezi nejoblíbenější patří dovolená strávená u moře, ale oblíbené jsou i poznávací cesty. Výzkum přinesla agentura Nielsen Admosphere, uskutečnil se na vzorku pěti set respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu.
25. 07. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Takmer polovica Slovákov aktívnych na internete pozná pojem zdieľaná ekonomika, avšak nevedia presne, čo znamená. Respondenti, ktorí zdieľanie služieb alebo vecí využívali v minulosti alebo ich využívajú aj dnes, tvoria dokopy tretinu, a ich skúsenosti sú prevažne pozitívne. Za najužitočnejšie považujú Slováci všeobecne zdieľanie služieb pre každodenný život. Výsledky prináša výskum spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov z aktívnej slovenskej internetovej populácie staršej ako 15 rokov.
24. 07. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Oblíbeného nvináře, jehož pravidelně sledují, má aktuálně 19% internetových respondentů.