Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

22. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Mezi nealko ochucenými perlivými nápoji u nás (při pravidelné konzumaci, tedy alespoň několikrát za týden) vedou minerálky a pramenité vody, na druhém místě jsou limonády. Ve větší míře po tomto typu nápojů sahají mladší respondenti a muži. Polovina dotázaných ve výzkumu také uvedla, že preferuje ochucené perlivé nápoje bez cukru, třetina pak upřednostňuje slazené.
13. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Necelá třetina online uživatelů v ČR sleduje na sociálních sítích nějakého influencera nebo známou osobnost. Jaký mají postoj k jejich placeným spolupracím a dobročinným aktivitám?
09. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších zadavatelů reklamy v segmentu čerpacích stanic a rafinovaných ropných produktů, a to v období leden–červenec 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
25. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
9 z 10 rodičů kupuje svým školou povinným dětem každý rok školní potřeby. Největší část z nich vyráží na nákupy v dostatečném předstihu a vyhýbá se tak největšímu návalu těsně před začátkem školního roku. Konec prázdnin je ale hned druhým nejzmiňovanějším obdobím, kdy školní potřeby rodiče kupují.
22. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu energetických nápojů, a to v období leden–červenec 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám* inzerce.
19. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Co si Češi aktivní online myslí o autech na elektrický a hybridní pohon, o nichž se v poslední době tolik mluví? Zeptali jsme se ve výzkumu, který Nielsen Admosphere realizovala ve spolupráci se serverem Mediaguru. Výsledky pak doplňují data z monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere, dle kterých je v letošním roce nejsilnějším inzerentem v kategorii automobilů zatím Hyundai.
11. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Pro třetinu Čechů aktivních online je esport odvětvím s velkým potenciálem růstu. U mladých dokonce pro více než polovinu z nich. Konkurentem tradičních sportů ale podle respondentů v budoucnosti nebude.
01. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Na slovenskom trhu je dostupný unikátny interaktívny prehliadač výskumných dát o preferenciách a návykoch rôznych skupín v spoločnosti. Stojí za ním spoločnosť European National Panels.
27. 07. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Blíží se Mezinárodní den piva, a tak jsme mezi Čechy zjišťovali, jaký mají k tomuto oblíbenému českému nápoji vztah. Aspoň někdy ho pijí skoro čtyři pětiny lidí, ale frekvence konzumace se od jara 2020 o něco snížila: zejména mírně poklesl podíl lidí, kteří si pivo dopřávají každý den. Čemu se ale daří naopak čím dále více, jsou radlery, které ve srovnání s rokem 2020 pije více lidí – hlavně žen.
18. 07. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších zadavatelů inzerce v segmentu klenotů a bižuterie, a to v období leden–květen 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
15. 07. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Internetoví Slováci stále sledujú slávne osobnosti najviac na Facebooku. Oproti minulému roku sa ale podiel týchto sledovateľov mierne znížil a podobný pokles nastal aj na YouTube. Dôvodom pre sledovanie známych osôb sú najčastejšie zaujímavé témy alebo zvedavosť. To, čo Slováci naopak odrádza, sú neúprimné alebo kŕčovité príspevky alebo príliš veľa sponzorovaných príspevkov za sebou.
30. 06. 2022 – STEM/MARK a.s.
Se začátkem války na Ukrajině se zvedla obrovská vlna solidarity ze strany občanů České republiky. Jak dlouho jim toto nadšení vydrželo? Jak se vyvíjel jejich názor na pomoc Ukrajině a jejich osobní zapojení? Je Česká republika v názoru na konflikt na Ukrajině po pár měsících polarizovaná nebo se společnost většinově shoduje?
28. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Asociace televizních organizací (ATO) a Nielsen Admosphere právě dnes podepsali smlouvu na realizaci crossplatformního měření sledovanosti televizního vysílání v České republice v dalším pětiletém období (2023–2027). Nielsen Admosphere v ČR realizuje měření již 20 let.
24. 06. 2022 – STEM/MARK a.s.
Představa o budoucím prezidentovi (prezidentce) se nemění - morální autorita, reprezentativní vystupování, nezávislost či respekt v zahraničí.
23. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Více než třetina českých internetových uživatelů hraje hry na mobilu, a to alespoň několikrát týdně. Ze skupiny nejmladších respondentů je to dokonce téměř polovina. Na počítači se této činnosti věnuje o něco více než čtvrtina lidí. Co se týče typů, nejhranějšími jsou logické hry, na dalších místech jsou potom strategické a vzdělávací.
20. 06. 2022 – IPSOS s.r.o.
Češi od firem očekávají péči o životní prostředí, zároveň roste apel na férové chování k zaměstnancům. Firmy by měly v CSR aktivitách podporovat zejména oblasti spojené s jejich byznysem.
16. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Mezi červnem a srpnem letošního roku se chystá na dovolenou 67 % Čechů, nejčastěji zůstanou v Česku. Skoro třetina dovolenkářů plánuje své dny volna trávit převážně u vody, jen o něco menší část pak na chatě nebo na horách. Kromě relaxace (81 %) se bude více než polovina věnovat poznávání nových míst, víc než čtvrtina se chystá při dovolené sportovat. Co se týče dopadů pandemie COVID-19 na plánování dovolené Čechů, tak se zdá, že jsou již minimální. Skoro polovina dokonce dovolenou v období pandemie prožívala v rámci možností stejně, jako kdyby žádná pandemie nebyla.
15. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu dekorativní kosmetiky, a to za období leden–duben 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
13. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Nejsledovanějším typem online videí jsou u nás aktuálně zpravodajská videa, která alespoň několikrát týdně zapíná více než třetina internetové populace. Druhé a třetí místo pak patří seriálům a filmům. A právě u seriálů stále pozorujeme jasnou preferenci českého znění, které z variant sledování zůstává nejvyhledávanější. Na druhém místě je sledování s českými titulky.
07. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Slané pochutiny si nejméně jedenkrát do týdne dopřeje 46 % Čechů aktivních na internetu. Častěji je konzumují muži – ženy dávají přednost sladké chuti. Ze slaných dobrot Češi nejraději sahají po brambůrkách nebo oříškách a semínkách. Slané mlsání je nejběžnější při domácím sledování televize či filmů.