Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

14. 01. 2021 – Český národní panel
Interpretaci výzkumů třetí stranou nejsme schopni ovlivnit
05. 01. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Jedna z oblastí, ktorej možnosti internet významne rozšíril, je zoznamovanie. V dnešnej zložitej dobe naviac môže zoznamovanie a vôbec komunikácia online ľuďom pomôcť od pocitu osamelosti, ktorý podľa najnovšieho výskumu Nielsen Admosphere Slovakia aktuálne zažíva 59 % Slovákov.
17. 12. 2020 – Český národní panel
National Pandemic Alarm, který již od 16. března v pěti evropských zemích monitoruje aktuální postoje a nálady společnosti s ohledem na probíhající pandemii koronaviru, momentálně obsahuje výsledky ze sběru dat 11.–14. prosince 2020.
13. 12. 2020 – Česká marketingová společnost
Ve čtvrtek 10. 12. 2020 se netradičním způsobem tradičně v Divadelním sále Klubu Lávka na Novotného lávce v Praze 1 odehrálo finále soutěže 15. ročníku Marketér roku 2019.
10. 12. 2020 – SIMAR
Právě vyšlo číslo 04/2020 časopisu Marketing a komunikace, který vydává Česká marketingová společnost. Poslední číslo čtvrtletníku je tradičně věnováno marketingovému výzkumu.
01. 12. 2020 – Český národní panel
Očkování stále plánuje zhruba třetina dotázaných. Ani na cestu do zahraničí se v nejbližší době moc lidí nechystá.
26. 11. 2020 – Česká marketingová společnost
S ohledem na aktuální situaci spojenou s opatřeními proti šíření pandemie koronaviru proběhne ceremoniál vyhlášení výsledků soutěže Marketér roku 2019 alternativním způsobem.
25. 11. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v dalším vydání měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled deseti největších inzerentů z řad firemních značek v segmentu farmaceutických přípravků, a to za období leden–říjen 2020. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
24. 11. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Téměř 9 z 10 českých internetových uživatelů už dnes vlastní chytrý telefon – a z nich skoro čtvrtina se považuje za závislou na této technologii. Průměrně svůj čas strávený se smartphonem denně respondenti odhadují na něco málo pod tři hodiny; jedním z výstupů výzkumu však také je, že necelé dvě třetiny uživatelů smartphonu aktivně nesledují množství času, který mu věnují. 60 % pak přiznává, že používá smartphone před spaním a 53 % po probuzení. Skoro tři čtvrtiny vlastníků chytrých telefonů také sdílí fotografie ze svého života po internetu se svými přáteli a rodinou. Veřejně, tedy ne jen se známými, to dělají zhruba dvě pětiny.
20. 11. 2020 – IPSOS s.r.o.
Negativní dopad pandemie koronaviru zaznamenaly 4 z 5 tuzemských firem do 250 zaměstnanců. Firmy se aktuálně potýkají hlavně s problémem výpadku zaměstnanců a poklesem poptávky. Čtvrtina firem plánuje zvyšovat investice do inovací, pětina do bezpečnosti práce. Naopak snížení investic lze očekávat v oblasti PR, marketingu a HR. Pozitivním přínosem pandemie je zejména uvědomění si klíčových hodnot, rychlejší přechod do online a „home office“ jako nová forma práce. Výsledky vyplývají z říjnové ankety Ipsos realizované prostřednictvím Ipsos B2B panelu, kde bylo dotázáno 132 majitelů či finančních ředitelů tuzemských firem do 250 zaměstnanců.
19. 11. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Kdy jindy než u příležitosti blížícího se Světového dne televize (21. listopadu) si připomenout, jak důležitý rok toto médium letos zažívá. Pandemie COVID-19 zejména potvrdila dominantní význam televize mezi mediatypy: z pohledu televizní sledovanosti jsme letos zažili rekordní jaro a nyní jsme svědky i rekordního podzimu. A to vše i na nové vysílací platformě DVB-T2.
16. 11. 2020 – STEM/MARK a.s.
Pořadí v hodnocení polistopadových prezidentů: 1) Václav Havel, 2) Václav Klaus, 3) Miloš Zeman. U Václava Havla panuje shoda více než poloviny lidí. Rozdíly mezi jednotlivými sociodemografickými skupinami se po roce zúžily. A u kterých skupin mají majoritu naši prezidenti?
02. 11. 2020 – NMS Market Research s.r.o.
Pokud by amerického prezidenta volili Češi, jasně by vyhrál Joe Biden, současný prezident Donald Trump by svůj post neobhájil. Bidena častěji preferují ženy, mladší lidé a obyvatelé větších měst, stejně tak voliči Pirátů, STAN, TOP09 a Sociální demokracie.
02. 11. 2020 – IPSOS s.r.o.
Ze 17 Cílů udržitelného rozvoje (tzv. SGDs, Sustainable Development Goals) jsou pro českou populaci nejdůležitější Zdraví a kvalitní život (SDG 3), s odstupem pak Důstojnou práci a ekonomický růst (SDG 8) a Pitnou vodu a kanalizaci (SDG 6). Tyto Cíle jsou také dlouhodobě považovány za priority, kterým by se měla přednostně věnovat česká vláda. Pandemie koronaviru ještě posílila vnímání Cíle Zdraví a kvalitní život jako priority číslo 1 pro českou vládu. Zjištění vyplývají z výzkumu agentury Ipsos pro Asociaci společenské odpovědnosti.
29. 10. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled největších inzerentů z řad firemních značek v segmentu erotických pomůcek v období leden–září 2020. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
27. 10. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
4 z 10 Slovákov, ktorí sú aktívni na internete, využívajú Facebook ako prvý zdroj, keď chcú poznať najnovšie správy. Táto sociálna sieť tak vedie pred možnosťou návštevy spravodajského servera alebo aplikácie, kam sa v takej situácií ako prvé miesto pozrie tretina respondentov. Ochota ľudí platiť za internetové spravodajstvo je na Slovensku stále pomerne nízka: spoplatnený spravodajský servis aktuálne využíva 11 % užívateľov.
26. 10. 2020 – STEM/MARK a.s.
Charakterová představa o budoucím prezidentovi (prezidentce) je stálá a dlouhodobě se příliš nemění. Prezidentský ideál však v některých ohledech tvoří neslučitelné vlastnosti. Budoucí prezident by se měl kvalifikovat ziskem 50 tisíc podpisů občanů bez ohledu na politické nominace.
22. 10. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Tetování má podle výzkumu Nielsen Admosphere 15 % lidí. Nejčastěji ho mají na paži, nejobvyklejším motivem je symbol. Výzkum také zjišťoval, do jaké míry dokáže přítomnost tetování změnit názor na druhého člověka nebo přístup k němu: v takovém případě to necelé dvě třetiny lidí neřeší, ale čtvrtina lidí tetování na druhých vnímá negativně.
20. 10. 2020 – STEM/MARK a.s.
European National Panels pokračuje v projektu, který mapuje současnou situaci
16. 10. 2020 – STEM/MARK a.s.
Počet Čechů nakažených nemocí covid-19 velmi rychle narůstá, stejně jako i počet obětí. Šetření výzkumné agentury STEM/MARK mezi obyvateli ve věku 18–64 let ovšem ukázalo, že k případné možnosti očkování jsme naopak čím dál skeptičtější. Ochotu nechat se očkovat deklarovalo jen 34 % dotázaných, což je o 8 procentních bodů méně, než v zářijovém průzkumu. Potenciální vakcíně lidé stále nedůvěřují. Zásadní roli bude zřejmě hrát země jejího původu.