Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

30. 06. 2022 – STEM/MARK a.s.
Se začátkem války na Ukrajině se zvedla obrovská vlna solidarity ze strany občanů České republiky. Jak dlouho jim toto nadšení vydrželo? Jak se vyvíjel jejich názor na pomoc Ukrajině a jejich osobní zapojení? Je Česká republika v názoru na konflikt na Ukrajině po pár měsících polarizovaná nebo se společnost většinově shoduje?
28. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Asociace televizních organizací (ATO) a Nielsen Admosphere právě dnes podepsali smlouvu na realizaci crossplatformního měření sledovanosti televizního vysílání v České republice v dalším pětiletém období (2023–2027). Nielsen Admosphere v ČR realizuje měření již 20 let.
24. 06. 2022 – STEM/MARK a.s.
Představa o budoucím prezidentovi (prezidentce) se nemění - morální autorita, reprezentativní vystupování, nezávislost či respekt v zahraničí.
23. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Více než třetina českých internetových uživatelů hraje hry na mobilu, a to alespoň několikrát týdně. Ze skupiny nejmladších respondentů je to dokonce téměř polovina. Na počítači se této činnosti věnuje o něco více než čtvrtina lidí. Co se týče typů, nejhranějšími jsou logické hry, na dalších místech jsou potom strategické a vzdělávací.
20. 06. 2022 – IPSOS s.r.o.
Češi od firem očekávají péči o životní prostředí, zároveň roste apel na férové chování k zaměstnancům. Firmy by měly v CSR aktivitách podporovat zejména oblasti spojené s jejich byznysem.
16. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Mezi červnem a srpnem letošního roku se chystá na dovolenou 67 % Čechů, nejčastěji zůstanou v Česku. Skoro třetina dovolenkářů plánuje své dny volna trávit převážně u vody, jen o něco menší část pak na chatě nebo na horách. Kromě relaxace (81 %) se bude více než polovina věnovat poznávání nových míst, víc než čtvrtina se chystá při dovolené sportovat. Co se týče dopadů pandemie COVID-19 na plánování dovolené Čechů, tak se zdá, že jsou již minimální. Skoro polovina dokonce dovolenou v období pandemie prožívala v rámci možností stejně, jako kdyby žádná pandemie nebyla.
15. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu dekorativní kosmetiky, a to za období leden–duben 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
13. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Nejsledovanějším typem online videí jsou u nás aktuálně zpravodajská videa, která alespoň několikrát týdně zapíná více než třetina internetové populace. Druhé a třetí místo pak patří seriálům a filmům. A právě u seriálů stále pozorujeme jasnou preferenci českého znění, které z variant sledování zůstává nejvyhledávanější. Na druhém místě je sledování s českými titulky.
07. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Slané pochutiny si nejméně jedenkrát do týdne dopřeje 46 % Čechů aktivních na internetu. Častěji je konzumují muži – ženy dávají přednost sladké chuti. Ze slaných dobrot Češi nejraději sahají po brambůrkách nebo oříškách a semínkách. Slané mlsání je nejběžnější při domácím sledování televize či filmů.
23. 05. 2022 – Česká marketingová společnost
Česká marketingová společnost vyhlásila oficiální výsledky 17. ročníku soutěže Marketér roku 2021.
12. 05. 2022 – IPSOS s.r.o.
75 % české populace si myslí, že se intenzita a množství dezinformací v České republice zvyšuje. Většina lidí rovněž souhlasí s názorem, že sociální sítě záměrně zesilují a zviditelňují emocionální a zároveň lživé příspěvky. Podle čtvrtiny populace pak ústavně zaručená svoboda slova znamená také to, že politici či média mohou vědomě lhát.
02. 05. 2022 – European National Panels s.r.o.
Právě dnes, na Mezinárodní den výzkumu trhu, spouští společnost European National Panels nový interaktivní prohlížeč výzkumných dat o preferencích a návycích různých skupin ve společnosti.
26. 04. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkum realizovala agentura Nielsen Admosphere společně s iniciativou Suchej únor. Toto šetření každoročně zjišťuje vztah Čechů k alkoholu i k samotné kampani, která propaguje měsíc bez alkoholu.
24. 04. 2022 – SIMAR
Agentura Ipsos slaví v dubnu 2022 30 let působení na českém výzkumném trhu. Z rodinné firmy Tambor o dvou zaměstnancích s obratem 0,5 milionu Kč se stala největší výzkumnou agenturou v ČR s více než 300 zaměstnanci a obratem 677 mil. Kč.
22. 04. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Podle tří čtvrtin Čechů aktivních na internetu představuje globální oteplování pro lidstvo reálnou hrozbu. Velká část společnosti si také myslí, že by téma mělo být šířeji mediálně i politicky diskutováno, 65 % zároveň aktivně sleduje informace týkající se této problematiky. Více než 70 % Čechů se také shodne na tom, že je nejvyšší čas na zapojení konkrétních řešení globálního oteplování, než dojde k nevratným škodám.
22. 04. 2022 – STEM/MARK a.s.
S pojmem „non-fungible tokens“ se setkala téměř polovina osob do 30 let, mezi 60letými a staršími bychom ale hledali nadšence marně. Obecně je znalost mezi Čechy nízká a s touto stále poměrně novou technologií se pojí spíš nejistota. Z průzkumu agentury STEM/MARK také vyplynulo, že řada lidí v NFTs nevidí skutečnou hodnotu.
22. 04. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel jarní přehled nejsilnějších zadavatelů inzerce v segmentu detergentů, čisticích a lešticích prostředků, a to za první kvartál letošního roku. Doplňují ho také výsledky nejvýraznějších inzerentů z řad firemních značek v dané kategorii. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
21. 04. 2022 – STEM/MARK a.s.
Auto je bezpochyby nejužívanějším dopravním prostředkem. Denně nebo několikrát týdně jej využívá 65 % dotázaných, buď jako řidič nebo spolujezdec. Autem častěji jezdí obyvatelé menších obcí do 5 tis. obyvatel.
15. 04. 2022 – SIMAR
Ve dnech 21. - 22. června 2022 proběhne v Amsterdamu konference Insight Innovation Exchange, jedna z nejprestižnějších akcí zaměřených na spotřebitelské poznatky na světě.
14. 04. 2022 – NMS Market Research s.r.o.
České Velikonoce mají specifické zvyky, které mnohé cizince překvapují. Je pomlázka stále populární? Co na ni říkají dnešní ženy? Jak Češi a Češky stráví letošní svátky jara, odhaluje aktuální výzkum NMS Market Research.