Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

27. 07. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Zahajovací ceremoniál olympijských her nás čeká dnes, přesto se stal v Česku kvůli oblečení pro český olympijský tým tématem už dlouho předtím. Dle nejnovějšího výzkumu jsou Češi v názoru na něj rozdělení, ale zároveň hodně z nich nemá jasně vyhraněný názor. 46 % Čechů z internetové populace se oblečení spojující českou a japonskou kulturu a tradici líbí. Naopak 36 % respondentů kolekci za hezkou nepovažuje a poměrně velká skupina (18 %) se nedokáže přiklonit ani na jednu stranu.
02. 07. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu krmiv (pet food), a to v období leden–květen 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
30. 06. 2021 – IPSOS s.r.o.
Podle agentury Ipsos se koronaviru aktuálně obává 49 % Čechů, což je nejméně od začátku pandemie. V hodnocení rozvolňování nejsou Češi jednotní, podle 30 % je rozvolňování příliš pomalé, podle 20 % naopak příliš rychlé, 44 % ho vnímá jako optimální. Za nejpomalejší považují rozvolňování ve školství, naopak rychlost rozvolňování ve veřejné dopravě vnímají lidé většinou jako optimální.
29. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Více než dvě pětiny respondentů v online výzkumu Nielsen Admosphere uvedly, že se věnují sportu nebo nějaké formě cvičení denně nebo alespoň několikrát za týden. Dalších 12 % dle svých slov sportuje jednou týdně a čtvrtina méně často. Pandemie přitom s pohybovými návyky Čechů většinou nezatřásla.
22. 06. 2021 – STEM/MARK a.s.
Agentura AdHackers dokončila spolu se STEM/MARK a Newton Media rozsáhlou analýzu o aktuálních náladách v české společnosti během pandemie koronaviru. Studie kombinuje analýzu klasických a sociálních médií s kvantitativním průzkumem. Analýza médií pokrývá období od února 2020 do dubna 2021, zatímco sběr dat v kvantitativním šetření probíhal v druhé polovině května 2021.
17. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Podle tří čtvrtin Čechů aktivních na internetu mohou lidé s tělesným postižením pro společnost představovat přínos. Výzkum také ukázal, že více než jedna třetina respondentů má aktuálně ve svém okolí handicapovanou osobu. Co se týče začlenění těchto jedinců do společnosti, více než tři čtvrtiny dotázaných míní, že by k němu mělo docházet. Zajímavé výsledky přinesla i otázka na bezbariérovost obcí: třetina dotázaných si nemyslí, že je obec, ve které bydlí, adekvátně uzpůsobena pohybu lidí s tělesným postižením.
15. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Influencerov a známe osobnosti na sociálnych sieťach sledujú internetoví Slováci naprieč generáciami. Najčastejším dôvodom je číra zvedavosť, ďalej taktiež to, že sa tieto osobnosti vyjadrujú k témam, o ktoré sa respondenti zaujímajú. Tretina Slovákov aktívnych na internete si na základe podnetu z profilu sledovaných osobností vyhľadala viac informácií o spomínanej téme, necelá štvrtina vyskúšala alebo zakúpila niektorý influencerom spomínaný výrobok. Rovnaký podiel respondentov si vyhľadalo o propagovanom produkte viac informácií.
10. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Marek Zámečník se stává Commercial Directorem pro Česko a Slovensko ve výzkumné agentuře Nielsen Admosphere. Zastřeší tak zejména obchodní část výzkumných projektů v rámci oddělení Research & Analysis, které je nadále pod vedením Tomáše Hynčici.
02. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
V období leden–duben 2021 umístila inzerci v nejvyšší hodnotě značka Nivea.
26. 05. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
V Česku dnes jen stěží narazíte na člověka, který nikdy nezavítá do hobby marketu: největší část respondentů nedávného výzkumu Nielsen Admosphere tam pro kutilské a zahradnické potřeby vyráží několikrát do roka. Nejčastěji tam nakupují potřeby pro rostliny a pěstování, potřeby pro dílnu a také pokojové či venkovní rostliny. V otázce oblíbenosti vyšel mezi respondenty nejlépe řetězec Obi.
20. 05. 2021 – Český národní panel
National Pandemic Alarm, který již od 16. března 2020 v pěti evropských zemích monitoruje aktuální postoje a nálady společnosti s ohledem na probíhající pandemii koronaviru, momentálně obsahuje výsledky ze sběru dat 14.–17. května 2021.
19. 05. 2021 – IPSOS s.r.o.
Společenská odpovědnost se stává důležitým tématem pro firmy i jednotlivce. Z výsledků aktuálního výzkumu agentury Ipsos realizovaného v rámci 11. ročníku projektu Ipsos CSR & Reputation Research vyplývá, že veřejnost očekává od velkých firem zejména aktivity v oblasti ochrany životního prostředí a férových podmínek pro zaměstnance.
18. 05. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Počet lidí, kteří se již setkali s dezinformacemi a fake news, stále roste. S obsahem, který považovali za fake news nebo za dezinformaci, se již někdy setkalo 66 % české internetové veřejnosti (o 11 procentních bodů více, než ukázal výzkum v roce 2019).
13. 05. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Koronavirová pandemie a s ní spojená opatření podle rodičů negativně ovlivnila vzdělávání jejich dětí – důsledky v podobě mezer ve vzdělání navíc mohou být podle většiny z nich dlouhodobé. Ukazuje to výzkum Vzdělávání v době pandemie, který realizovala společnost Nielsen Admosphere.
29. 04. 2021 – NMS Market Research s.r.o.
Přes tři pětiny Čechů v současné době nedůvěřují prezidentu Miloši Zemanovi. Polovina české populace nesouhlasí s jeho výrokem, že existuje více vyšetřovacích verzí výbuchu muničního skladu ve Vrběticích a téměř polovina Čechů se pak také domnívá, že prezident v této kauze hájí spíše zájmy Ruské federace.
28. 04. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Naprostá většina respondentů ve výzkumu odpověděla, že jejich domácnost má aktuálně k dispozici alespoň jedno auto. Nejčastěji se jedná o vůz či vozy typu sedan, liftback nebo hatchback, hned na druhém místě jsou takzvané „kombíky“.
23. 04. 2021 – STEM/MARK a.s.
Charakterová představa o budoucím prezidentovi (prezidentce) je stálá a dlouhodobě se příliš nemění. Prezidentský ideál však v některých ohledech tvoří neslučitelné vlastnosti.
22. 04. 2021 – Český národní panel
National Pandemic Alarm, který již od 16. března 2020 v pěti evropských zemích monitoruje aktuální postoje a nálady společnosti s ohledem na probíhající pandemii koronaviru, momentálně obsahuje výsledky ze sběru dat 16.–19. dubna 2021.
22. 04. 2021 – NMS Market Research s.r.o.
Téměř 4 z 10 Čechů přišli v souvislosti s koronavirovou pandemií o osobu, kterou dle svého názoru osobně znali. Vyplývá to z dubnového výzkumu agentury NMS Market Research.
20. 04. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere sestavila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů z řad zadavatelů a firemních značek v segmentu cukrovinek v období leden–březen 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.