Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

24. 11. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Vítězové kategorií Nejlepší herec/herečka a maskot v reklamě byli včera vyhlášeni v rámci slavnostního předávání cen kreativity v reklamě Effie Awards. Cenu si odnesli Ivan Trojan a postavička zlatého prasátka z vánoční reklamy Kofoly. Rozhodli o tom respondenti Českého národního panelu starší 15 let v rozsáhlém reprezentativním výzkumu uspořádaném agenturou Nielsen Admosphere.
23. 11. 2022 – STEM/MARK a.s.
Kolik procent Čechů trpí obezitou či depresemi? Kolik lidí vlastní zbrojní průkaz nebo pracuje na pozici státního úředníka? Jaký je u nás podíl katolíků? Šetření výzkumné agentury STEM/MARK mezi obyvateli ve věku 18–64 let ukázalo, že máme o české populaci velmi zkreslené představy. Zastoupení různých skupin obyvatelstva zpravidla výrazně nadhodnocujeme.
21. 11. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Právě dnes si připomínáme Světový den televize – svátek média, které je v České republice součástí našich životů už skoro 70 let. A že je to stále médium, u kterého tráví lidé velké množství času, pravidelně dokládají data o sledovanosti televize z Projektu crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu v ČR, který zadává Asociace televizních organizací a realizuje výzkumná agentura Nielsen Admosphere. Televizi jsme loni sledovali průměrně přes 4 hodiny denně, přičemž 60 % času trávili lidé sledováním domácí – české nebo československé – tvorby.
21. 11. 2022 – STEM/MARK a.s.
Výzkumná agentura STEM/MARK ve spolupráci s European National Panels od začátku války na Ukrajině v únoru 2022 mapuje názory obyvatel zemí V4 a Bulharska na rozsah a formy pomoci.
16. 11. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Soutěž o nejlepšího herce/herečku a maskota v reklamě 2022 už zná své finalisty! Vítězové obou kategorií vzejdou i letos z výsledků rozsáhlého reprezentativního výzkumu společností Nielsen Admosphere, Českého národního panelu, Asociace českých reklamních agentur a Asociace komunikačních agentur a vyhlášeni budou na tradičním galavečeru Effie Awards 2022. Ten se uskuteční už příští týden 23. listopadu 2022.
31. 10. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Pro očkování proti chřipce si nejvíce chodí lidé nad 45 let. Ti, kteří tuto možnost nikdy nevyužili, nejčastěji jako důvod uvádí to, že chřipka jim za to nestojí a raději si ji případně odstonají. Jen něco přes jednu desetinu Čechů aktivních na internetu plánuje nechat se letos očkovat proti chřipce.
24. 10. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Téměř polovina konzumentů cereálií v Česku jí tyto výrobky nepřekvapivě k snídani, avšak jedna pětina uvádí jako hlavní příležitost situaci, kdy dostane chuť na něco sladkého. Výzkum Nielsen Admosphere dále ukázal, že alespoň jednou týdně konzumuje cereálie zhruba každý třetí Čech aktivní na internetu. Mezi TOP 3 značky s největší znalostí i deklarovanou frekvencí nákupů patří Nestlé, Opavia a Emco.
21. 10. 2022 – STEM/MARK a.s.
Do budoucího prezidenta si projektujeme spoustu ideálů - kontinuálně oslabuje požadavek na politickou zkušenost a intelekt.
18. 10. 2022 – Data Collect s.r.o.
Data Collect se připojil ke skupině Talk v roce 2018. Od té doby spolu týmy obou společností úzce spolupracovaly s cílem vybudovat dynamickou mezinárodní společnost se silnou českou a slovenskou stopou.
12. 10. 2022 – European National Panels s.r.o.
Výzkumný projekt National Pandemic Alarm již od 16. března 2020 monitoruje aktuální postoje a nálady společnosti s ohledem na probíhající pandemii koronaviru v pěti evropských zemích. Momentálně obsahuje výsledky ze sběru dat 9.–20. září 2022.
05. 10. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu džusů a nektarů, a to v období leden–srpen 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
27. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Necelá třetina online uživatelů v ČR starších 18 let vlastní alespoň jednu erotickou pomůcku. Častěji jsou to ženy a lidé do 34 let. Místem nákupu je většinou e-shop, rozhodující je cena.
22. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Mezi nealko ochucenými perlivými nápoji u nás (při pravidelné konzumaci, tedy alespoň několikrát za týden) vedou minerálky a pramenité vody, na druhém místě jsou limonády. Ve větší míře po tomto typu nápojů sahají mladší respondenti a muži. Polovina dotázaných ve výzkumu také uvedla, že preferuje ochucené perlivé nápoje bez cukru, třetina pak upřednostňuje slazené.
13. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Necelá třetina online uživatelů v ČR sleduje na sociálních sítích nějakého influencera nebo známou osobnost. Jaký mají postoj k jejich placeným spolupracím a dobročinným aktivitám?
09. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších zadavatelů reklamy v segmentu čerpacích stanic a rafinovaných ropných produktů, a to v období leden–červenec 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
25. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
9 z 10 rodičů kupuje svým školou povinným dětem každý rok školní potřeby. Největší část z nich vyráží na nákupy v dostatečném předstihu a vyhýbá se tak největšímu návalu těsně před začátkem školního roku. Konec prázdnin je ale hned druhým nejzmiňovanějším obdobím, kdy školní potřeby rodiče kupují.
22. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu energetických nápojů, a to v období leden–červenec 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám* inzerce.
19. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Co si Češi aktivní online myslí o autech na elektrický a hybridní pohon, o nichž se v poslední době tolik mluví? Zeptali jsme se ve výzkumu, který Nielsen Admosphere realizovala ve spolupráci se serverem Mediaguru. Výsledky pak doplňují data z monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere, dle kterých je v letošním roce nejsilnějším inzerentem v kategorii automobilů zatím Hyundai.
11. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Pro třetinu Čechů aktivních online je esport odvětvím s velkým potenciálem růstu. U mladých dokonce pro více než polovinu z nich. Konkurentem tradičních sportů ale podle respondentů v budoucnosti nebude.
01. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Na slovenskom trhu je dostupný unikátny interaktívny prehliadač výskumných dát o preferenciách a návykoch rôznych skupín v spoločnosti. Stojí za ním spoločnosť European National Panels.