Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

22. 01. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Vývoj trhu s reklamou je v Česku dlouhodobě pozitivní, což potvrzují i data za rok 2019. Největší objem inzerce byl proinzerován opět v televizi, ceníková hodnota zde alokované inzerce přesáhla 57 miliard korun. Ukazují to data společnosti Nielsen Admosphere, která v České republice provádí monitoring reklamy již od roku 2008.
20. 01. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Nedávno realizovaný výzkum Nielsen Admosphere ukázal, že Češi mají ke hraní deskových her kladný vztah. Dvě pětiny české internetové populace 15+ si deskovou hru zahrají alespoň jednou za měsíc, alespoň jednou ročně se této aktivitě věnují více než dvě třetiny respondentů. Sedmdesát procent dotázaných také deskové hry nakupuje, a to nejčastěji v hračkářství a na internetu. Důležitým kritériem při nákupu je pak doporučení od blízkých, kategorie (žánr) hry a podstatnou roli při rozhodování hraje i cena.
15. 01. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Televízni diváci z radu internetovej populácie denne trávia čas sledovaním hlavne slovenských televíznych staníc. Či už sledujú svoje obľúbené relácie, alebo majú televíziu pustenú na pozadí, jedná sa o rôzne strávený čas spojený s rôznorodými návykmi a činnosťami. Výskum Nielsen Admosphere Slovakia prináša informácie o tom, ako vlastne tento čas pri televízii internetoví Slováci trávia a aké návyky s tým spojujú. Výskum sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela.
13. 01. 2020 – IPSOS s.r.o.
V časopise Marketing & Media vyšel rozhovor s Tomášem Macků, ředitelem pro výzkum a komunikaci agentury Ipsos.
18. 12. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Príjemný vianočný čas a sviatočnú atmosféru trávia Slováci najradšej odpočinkom doma, taktiež však v kruhu rodiny a svojich blízkych. Na aké obľúbené rozprávky a vianočné filmy sa tento rok tešia a s kým sa na ne radi pozrú? Aké aktivity tentorok počas Vianoc plánujú a ako všeobecne strávia blížiace sa sviatky? Výsledky prináša výskum spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov zo slovenskej aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov.
10. 12. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Před několika týdny ukončily provoz některé streamovací servery, které nelegálně nabízely filmy a seriály zdarma. Stalo se tak po žalobě Aliance pro kreativitu a zábavu, která sdružuje hollywoodská studia nebo služby jako Netflix či Amazon. Vynucené ukončení provozu zasáhlo i některé české servery, kde mohli diváci sledovat videoobsah s českými titulky. Jak se toto omezení reálně dotýká českých internetových uživatelů, jsme zjišťovali v jednom z našich nejnovějších výzkumů. Odpovídala na něj pětistovka respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu. Autorem výzkumu je agentura Nielsen Admosphere.
03. 12. 2019 – Kantar CZ s.r.o.
Média nikdy nezažívala takto vzrušující časy: Jak však tyto stále se zrychlující a neúprosné změny ovlivní vaše podnikání v roce 2020 a dál?
28. 11. 2019 – IPSOS s.r.o.
Třicet let po sametové revoluci Češi ohodnotili svou zemi nejčastěji školní známkou 3, tedy dobrou. Přesto však jsou lidé hrdí na to, že jsou občany České republiky. Za nejdůležitější hodnoty považují kvalitu života, svobodu a zaměstnanost, vyplývá to ze společného výzkumu „Svobodný listopad“ agentury Ipsos a Komerční banky.
22. 11. 2019 – STEM/MARK a.s.
Pořadí v hodnocení prezidentů: 1) Václav Havel, 2) Václav Klaus, 3) Miloš Zeman. U Václava Havla panuje shoda více než poloviny lidí. Pozitivně je Miloš Zeman hodnocen za využívání pravomocí a zájem o problémy občanů. Negativněji za vystupování na veřejnosti a za způsob, jakým řeší politické spory.
22. 11. 2019 – Česká marketingová společnost
Česká marketingová společnost vyhlásila jubilejní PATNÁCTÝ ročník soutěže MARKETÉR ROKU za rok 2019. Vyhlášení této významné odborné i společenské události proběhlo v rámci odborného semináře REKLAMA DRAHÁ NEBO ÚČINNÁ, který pořádala Česká marketingová společnost spolu s Klubem učitelů marketingu a mediálním partnerem RADIOHOUSE v nevšedním prostředí Tančícího domu v Praze dne 20. 11. 2019.
19. 11. 2019 – Data Collect s.r.o.
Byli jsme u toho již pojedenácté a opět jinak! I letos vyrazil Data Collect na mnichovské Research&Results jako součást skupiny Talk Online Panel. Nemám dokonalý přehled o ostatních odvětvích, ale průzkum trhu je určitě jedním z nejdynamičtějších a ten, kdo říká, že je to tu pokaždé stejné, zde nejspíš nikdy nebyl.
19. 11. 2019 – SIMAR / ČSDA
Český sociálněvědní datový archiv (ČSDA) Sociologického ústavu AV ČR pořádá ve čtvrtek 5. prosince 2019 od 9 do 16 hod. informační den na téma Management dat v sociálněvědním výzkumu a GDPR.
14. 11. 2019 – STEM/MARK a.s.
Ideální budoucí prezident: zkušený politik, ale v kandidatuře nestraník, s průbojnou povahou
14. 11. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Jaká očekávání má česká populace od diskutovaného zavedení nové datové sítě, bylo předmětěm výzkumu, který realizovala společnost Nielsen Admosphere letos v říjnu na internetové populaci starší 15 let.
31. 10. 2019 – GfK Czech s.r.o.
Spojte se s námi Situace na trhu práce již není exportéry vnímaná jako bariéra v rozvoji podnikání tak intenzivně, jako loni. Dvě třetiny českých exportních firem přesto situace na trhu práce stále trápí. Zjištění k situaci českých exportních společností a jejich výhledu do budoucna přináší GfK Exportní výzkum 2019.
30. 10. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Väčšina internetových Slovákov pozná nejaké hudobné festivaly. Najčastejšie sa o nich informujú na internete, taktiež však z ďalších médií ako je rádio a televízia. Niektorí respondenti zdieľajú správy o hudobných festivaloch so svojimi blízkými, čo je pre niektorých taktiež spôsob, ako sa o tomto druhu zábavy niečo dozvedieť. Výskum mimo iného zisťoval, čo si návštevníci myslia o bezpečnostných kontrolách pri vstupoch na dané akcie, alebo taktiež dôvody, prečo niektorí ľudia hudobné festivaly nenavštevujú. Výskum spoločnosti Nielsen Admosphere sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela.
29. 10. 2019 – STEM/MARK a.s.
Tři filozofické fakulty - Univerzity Hradec Králové, Ostravské Univerzity a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem spojily své síly a nechaly si zpracovat sociologický výzkum, jehož cílem bylo zjistit, jaká je pozice absolventů humanitních a společenskovědních oborů na pracovním trhu. Ze sociologického šetření, které prováděla agentura STEM/MARK, vyplývá, že o tyto pracovníky je na trhu práce zájem.
29. 10. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Podle aktuálního výzkumu společnosti Nielsen Admosphere má v současnosti řidičské oprávnění 8 z 10 lidí v internetové populaci. Nejčastěji je pak v domácnostech respondentů využíváno jedno až dvě auta. S těmito počty by mohly v budoucnu zamíchat autonomní auta, podaří-li se je dostat do běžného provozu. Výzkum však ukazuje, že česká veřejnost je zatím v otázce samořízených aut rozdělená – více než třetina dotázaných s jejich vývojem dokonce nesouhlasí. Průzkum byl realizován na vzorku pětistovky respondentů z internetové populace Českého národního panelu starší 18 let. Monitoring reklamy společnosti Nielsen Admosphere dále ukazuje, že největším inzerentem v segmentu Automobily byla v období leden–září 2019 Škoda.
09. 10. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Dobrou kávu si Češi dopřejí i několikrát za den, k pití tohoto nápoje je vedou nejrůznější příčiny. Těmi nejčastějšími jsou její jedinečná chuť, potřeba povzbuzení, ale také relax. Káva je zkrátka běžnou součástí dne českých kávičkářů. Bližší informace o tom, jaké druhy kávy Češi pijí a na jakých kávových nápojích si nejraději pochutnávají, přináší výzkum Nielsen Admosphere, kterého se zúčastnilo pět set respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu. Výsledky doplňují data z monitoringu reklamy Nielsen Admosphere v segmentu kávy, největším inzerentem je v posledním roce značka JACOBS.
26. 09. 2019 – SIMAR
V rámci letošní EFFIE bude udělena i cena SIMAR za nejlepší využití výzkumných dat - “The Best of Data Performance”.