Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

20. 01. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Transgender, který označuje osoby, jež se neztotožňují se svým biologickým pohlavím, je v poslední době diskutovaným tématem, ať už kvůli prvním transgender sportovcům, kteří se účastní olympijských her i dalších soutěží, či prvním transgender osobám na vysokých politických postech. Online výzkum Nielsen Admosphere proto zjišťoval, jaký postoj zaujímají k transgender osobám obyvatelé České republiky.
19. 01. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Medzi najvyužívanejšie typy poistných zmlúv na Slovensku patrí povinné zmluvné poistenie a poistenie domácnosti – oba tieto typy má uzavreté viac než polovica Slovákov. Najčastejším spôsobom uzatvárania poistných zmlúv je prostredníctvom finančného poradcu.
11. 01. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu lihovin, a to v období leden–listopad 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
16. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Asi v žádném období roku nemají knihkupci tak napilno jako před Vánoci. Není divu: podle posledního výzkumu Nielsen Admosphere kupují čtyři pětiny lidí aspoň někdy knihy jako dárek pro druhé, z čehož skoro tři čtvrtiny pořizují knižní dárky právě k Vánocům. Letos za ně plánují utratit několik stovek korun. Češi ale rádi potěší knihou i sami sebe: více než tři čtvrtiny si koupí alespoň jednu knihu ročně. Nejčastěji si konkrétní dílo vybírají podle žánru.
13. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu obuvi, a to v období leden–říjen 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
13. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
V súvislosti s nedávnou legalizáciou extraktu z konope, teda tzv. CBD, ktoré bolo v máji na Slovensku odstránené zo zoznamu psychotropných látok, sa táto téma stala veľmi diskutovanou a na trhu sa objavili produkty obsahujúce túto látku. Náš výskum zistil, že viac ako polovica Slovákov ale žiadne informácie o CBD v poslednej dobe nezaregistrovala.
08. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Každý den pije čaj více než polovina Čechů. Nejčastěji si zalívají čaj ovocný a z forem přípravy vede sáčkový. Pro mnoho lidí je tento teplý nápoj synonymem komfortu: více než polovina lidí ho pije na zahřátí a zhruba stejný podíl populace ho používá při zdravotních potížích. Z těch méně „účelových“ příležitostí lze zmínit i jednu méně překvapivou, a sice že více než polovina lidí pije čaj k snídani. Výzkum doplňují data z monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere – podle nich byl mezi lednem a říjnem inzertně nejsilnější značkou čajů Pickwick.
02. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumný projekt National Pandemic Alarm již od 16. března 2020 monitoruje aktuální postoje a nálady společnosti s ohledem na probíhající pandemii koronaviru v pěti evropských zemích. Momentálně obsahuje výsledky online sběru dat z 26.–29. listopadu 2021.
01. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Každoroční ceny pro nejlepšího herce/herečku v reklamě jsou rozdány. Na nejvyšší stupeň vítězů se po několika letech vrátil Ivan Trojan, kterého už více než rok vídáme v roli zábavného pasažéra v reklamách Českých drah, ale k vidění byl také ve spotech k Mistrovství Evropy v basketbale. V kategorii Nejlepší maskot, která byla letos vyhlášena vůbec poprvé, se nejvýše umístily myšky z reklam Madety na sýr Romadur. Rozhodli o tom respondenti Českého národního panelu starší 15 let v rozsáhlém reprezentativním výzkumu uspořádaném agenturou Nielsen Admosphere.
01. 12. 2021 – IPSOS s.r.o.
Které inovace rezonovaly s běžnými spotřebiteli v uplynulém covidovém roce? Co se lidem vybaví a co jim utkvělo v paměti jako nový výrobek, aniž ho třeba zakoupili?
29. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
V roce 2021 proběhl opakovaný celostátní reprezentativní průzkum dětí se zaměřením na četbu knih, čtenářské chování, obvyklé způsoby trávení volného času, vlivy rodinného a školního prostředí na vztah dětí ke knihám a čtení obecně (předchozí průzkumy proběhly v letech 2013/2014 a 2017). Doba konání průzkumu, tj. duben až červen 2021, umožnila jeho výrazné zaměření na proměny dětského čtenářství a mediálního chování v době pandemie COVID 19.
22. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Soutěž o nejlepšího herce či herečku v reklamě probíhá v rámci reprezentativního výzkumu společností Nielsen Admosphere, Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace a Českého národního panelu. Letos se její vyhlášení stane součástí galavečera Effie Awards 2021, který se uskuteční už tuto středu, 24. listopadu 2021. A to není jediná novinka: tento rok poprvé se kromě herců vyhlašují i nejoblíbenější reklamní maskoti! Který z nich nejvíce zaujal naše respondenty? Známe finalisty!
18. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled největších zadavatelů v segmentu mléčných výrobků, a to v období leden–září 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
15. 11. 2021 – Česká marketingová společnost
Přihlaste své kandidáty do soutěže!
10. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Obavy z reakce na vyjádření svého politického názoru pociťuje do určité míry zhruba pětina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu. Zbylých 80 % naopak nemá problém své názory volně vyjadřovat. Výzkum také ukázal, že dvěma pětinám Čechů zajímajícím se alespoň trochu o politické dění by vadilo, kdyby měli jejich partneři zcela odlišný názor na politiku. Zajímavá zjištění přinesla i otázka zaměřená na přesvědčování k účasti v letošních volbách do Poslanecké sněmovny – 57 % respondentů, kteří šli k volebním urnám, uvedlo, že přesvědčovali své nerozhodné blízké či nevoliče ve svém okolí, aby šli volit.
05. 11. 2021 – STEM/MARK a.s.
Téměř polovina voličů nebyla ještě měsíc před volbami pevně rozhodnuta, komu dají svůj hlas.
03. 11. 2021 – STEM/MARK a.s.
Charakterová představa o budoucím prezidentovi (prezidentce) je stálá a dlouhodobě ji charakterizují atributy jako morální autorita, reprezentativní vystupování, nezávislost a respekt v zahraničí. Budoucí prezident by měl být prozápadní realista.
02. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Náš nejnovější výzkum mimo jiné zjišťoval, zda Češi změnili přístup ke svému zdraví ve světle pokračující pandemie COVID-19 – a ukazuje se, že většina z nich tuto potřebu nepocítila. Jiný výzkum realizovaný ve spolupráci s organizací ONKO Unie zase přinesl poznatky o tom, jaké způsoby péče o zdraví Češi nejčastěji volí – aktuálně je to hlavně dodržování základních hygienických pravidel, vyhýbání se návykovým látkám a nekuřáctví. Co se týče doplňků stravy, zdaleka nejužívanějšími jsou vitamíny, jejichž obliba je stálá napříč všemi sociodemografickými kategoriemi.
08. 10. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Jeden z posledních průzkumů agentury Nielsen Admosphere se zaměřil na návyky lidí v oblasti péče o pleť a tělo. Data například ukazují, že nejpoužívanějším kosmetickým produktem je mezi Čechy krém na ruce. Kosmetiku nejčastěji nakupujeme v drogerii a při výběru produktů se rozhodujeme hlavně na základě předchozí zkušenosti s produktem. Přírodní kosmetiku většina respondentů vítá, ale určitě to není tak, že by žádnou jinou nekupovali. Odborná ošetření pleti v salonech v Česku nejsou příliš využívána, jen 5 % na ně chodí pravidelně.
30. 09. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Podľa výskumu prevláda na Slovensku záujem o umenie skôr u žien, mladších ročníkov a ľudí s vyšším vzdelaním. O niečo viac ako štvrtina si plánuje v nasledujúcom roku nejaké dielo kúpiť – a to predovšetkým ako dekoráciu, ale aj pre potešenie. Takmer tretina z nich taktiež zakúpi umelecké dielo ako dar. Preferovaným miestom pre nákup umenia je pre takmer polovicu respondentov kamenný obchod, 42 % by ale zvolilo aj e-shop. Pokiaľ ide o konkrétne formy umenia, najviac ľudí zvažuje kúpu maľby alebo úžitkového designového predmetu.