Čerstvě namleto

Čerstvě namleto

26. 01. 2023 – NMS Market Research s.r.o.
Končící prezident Miloš Zeman by od Čechů dostal za své působení v roli hlavy státu čtyřku. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury NMS Market Research, který se zaměřoval na hodnocení desetileté éry Zemana jako prezidenta. Kromě celkového hodnocení zajímaly výzkumníky i kroky, které hodnotí veřejnost negativně či naopak pozitivně.
24. 01. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších zadavatelů inzerce roku 2022 v segmentu potravinových řetězců. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
24. 01. 2023 – IPSOS s.r.o.
6 z 10 Čechů očekává, že se jejich výdaje budou v následujících třech měsících dále zvyšovat. Obavy z inflace jsou v ČR větší než například ve Velké Británii, na Slovensku či Německu, větší obavy než Češi, mají Poláci. Pětina českých domácností nemá žádnou finanční rezervu pro případ neočekávaných výdajů.
19. 01. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
V nedávném online výzkumu jsme zjišťovali, jak jsou na tom Češi s konzumací vína. Data ukazují, že těch, kteří si ho dají aspoň někdy, je aktuálně 83 %. Jen necelá pětina ho však pije opravdu pravidelně, tedy jednou týdně nebo častěji.
18. 01. 2023 – European National Panels s.r.o.
20. ledna slaví gurmáni Mezinárodní den milovníků sýrů
16. 01. 2023 – STEM/MARK a.s.
Výzkumné agentury STEM/MARK a STEM realizovaly pro TV Prima exkluzivní volební predikci, jejímž cílem bylo odhadnout konečné výsledky o hodinu dříve, než budou sečteny všechny hlasy.
04. 01. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Od ledna 2023 běží další pětileté období Projektu crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu v ČR, jehož zadavatelem je Asociace televizních organizací (ATO) a realizátorem česká výzkumná agentura Nielsen. Ta v ČR realizuje měření již 20 let (od roku 2002 jako Mediaresearch a později jako Nielsen Admosphere).
03. 01. 2023 – STEM/MARK a.s.
Kandidáti by si měli stát za svým a neodstupovat ve prospěch jiného či jiných. Téměř pětina voličů ještě není rozhodnuta, komu dá svůj hlas. Oblasti přínosu kandidátů se dělí mezi tři dosavadní favority.
14. 12. 2022 – NMS Market Research s.r.o.
S koncem elektronické evidence tržeb nesouhlasí 48 procent Čechů a Češek, vyplývá z nejnovějšího průzkumu agentury NMS Market Research. Naopak pro zrušení EET je 32 procent lidí. 20 procent respondentů pak neví, nebo nemá názor. Zrušení elektronické evidence tržeb už schválila na konci listopadu Sněmovna. Dnes o osudu projektu hlasuje Senát.
13. 12. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Společenské hry jsou v Česku populární, potvrzuje to i nedávný výzkum: podle něj je necelá třetina Čechů hraje alespoň jednou měsíčně – nejčastěji s přáteli nebo s partnerem či partnerkou. Deskovky nebo karetní hry představují také poměrně obvyklý vánoční dárek, alespoň někdy jimi obdaruje své blízké 44 % lidí. V popularitě u nás vedou klasické karetní hry jako žolíky, prší nebo poker.
13. 12. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Väčšina Slovákov aktívnych na internete pozná pojem zdieľaná ekonomika, len 15 % však vie, čo znamená. Skúsenosti so službami zdieľanej ekonomiky má necelá tretina, dve pätiny by radi nejakú z takýchto služieb vyskúšali. Najvyužívanejšími službami sú zdieľanie dopravných prostriedkov, alternatívne taxi služby typu Uber či Bolt a zdieľané ubytovanie. Medzi Slovákmi prevláda pozitívna skúsenosť so službami zdieľanej ekonomiky.
24. 11. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Vítězové kategorií Nejlepší herec/herečka a maskot v reklamě byli včera vyhlášeni v rámci slavnostního předávání cen kreativity v reklamě Effie Awards. Cenu si odnesli Ivan Trojan a postavička zlatého prasátka z vánoční reklamy Kofoly. Rozhodli o tom respondenti Českého národního panelu starší 15 let v rozsáhlém reprezentativním výzkumu uspořádaném agenturou Nielsen Admosphere.
23. 11. 2022 – STEM/MARK a.s.
Kolik procent Čechů trpí obezitou či depresemi? Kolik lidí vlastní zbrojní průkaz nebo pracuje na pozici státního úředníka? Jaký je u nás podíl katolíků? Šetření výzkumné agentury STEM/MARK mezi obyvateli ve věku 18–64 let ukázalo, že máme o české populaci velmi zkreslené představy. Zastoupení různých skupin obyvatelstva zpravidla výrazně nadhodnocujeme.
21. 11. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Právě dnes si připomínáme Světový den televize – svátek média, které je v České republice součástí našich životů už skoro 70 let. A že je to stále médium, u kterého tráví lidé velké množství času, pravidelně dokládají data o sledovanosti televize z Projektu crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu v ČR, který zadává Asociace televizních organizací a realizuje výzkumná agentura Nielsen Admosphere. Televizi jsme loni sledovali průměrně přes 4 hodiny denně, přičemž 60 % času trávili lidé sledováním domácí – české nebo československé – tvorby.
21. 11. 2022 – STEM/MARK a.s.
Výzkumná agentura STEM/MARK ve spolupráci s European National Panels od začátku války na Ukrajině v únoru 2022 mapuje názory obyvatel zemí V4 a Bulharska na rozsah a formy pomoci.
16. 11. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Soutěž o nejlepšího herce/herečku a maskota v reklamě 2022 už zná své finalisty! Vítězové obou kategorií vzejdou i letos z výsledků rozsáhlého reprezentativního výzkumu společností Nielsen Admosphere, Českého národního panelu, Asociace českých reklamních agentur a Asociace komunikačních agentur a vyhlášeni budou na tradičním galavečeru Effie Awards 2022. Ten se uskuteční už příští týden 23. listopadu 2022.
31. 10. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Pro očkování proti chřipce si nejvíce chodí lidé nad 45 let. Ti, kteří tuto možnost nikdy nevyužili, nejčastěji jako důvod uvádí to, že chřipka jim za to nestojí a raději si ji případně odstonají. Jen něco přes jednu desetinu Čechů aktivních na internetu plánuje nechat se letos očkovat proti chřipce.
24. 10. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Téměř polovina konzumentů cereálií v Česku jí tyto výrobky nepřekvapivě k snídani, avšak jedna pětina uvádí jako hlavní příležitost situaci, kdy dostane chuť na něco sladkého. Výzkum Nielsen Admosphere dále ukázal, že alespoň jednou týdně konzumuje cereálie zhruba každý třetí Čech aktivní na internetu. Mezi TOP 3 značky s největší znalostí i deklarovanou frekvencí nákupů patří Nestlé, Opavia a Emco.
21. 10. 2022 – STEM/MARK a.s.
Do budoucího prezidenta si projektujeme spoustu ideálů - kontinuálně oslabuje požadavek na politickou zkušenost a intelekt.
18. 10. 2022 – Data Collect s.r.o.
Data Collect se připojil ke skupině Talk v roce 2018. Od té doby spolu týmy obou společností úzce spolupracovaly s cílem vybudovat dynamickou mezinárodní společnost se silnou českou a slovenskou stopou.