Agentury > Články agentury

Články agentury

27. 09. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v období srpen 2022 – srpen 2023 v segmentu školních a kancelářských potřeb. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce*.
02. 06. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Každý rok 2. června tradičně slavíme Den peoplemetrů. Je připomínkou startu vůbec prvního elektronického měření sledovanosti televize, které pod hlavičkou Asociace televizních organizací začalo v ČR v roce 1997.
29. 05. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v období duben 2022 – duben 2023 v segmentu muzeí a galerií. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce*.
18. 05. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Praní prádla je dlouhodobě jednou z nejčastějších činností v oblasti péče o domácnost. A Češi perou (v pračce) opravdu často: skoro tři čtvrtiny alespoň jednou týdně. Většina zároveň pere i pro ostatní členy domácnosti. Nejčastěji používanými přípravky jsou prací gel, aviváž a klasický prací prášek.
03. 05. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších zadavatelů inzerce v prvním kvartálu 2023 v segmentu hobby marketů. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce*.
24. 04. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
8 z 10 Čechů aktivních online zaznamenalo návrh legislativy EU, která by od roku 2035 zakazovala prodej (nových) aut se spalovacími motory. S jejím přijetím však nesouhlasí 77 % z nich. Hlavními důvody jsou obavy z nedostupnosti aut a nedostatečné přípravy podmínek a infrastruktury na takovou změnu.
11. 04. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Jak jsou na tom Češi po čtvrt roce se svými novoročními předsevzetími? Podle našeho výzkumu se jejich dodržování daří nejlépe těm, kteří se rozhodli pro změnu v oblasti pracovního či školního života. Předsevzetí si na letošní rok dala například polovina mladých Čechů ve věku do 34 let, starší respondenti jim zdaleka tolik neholdují.
06. 04. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v měsících leden a únor 2023 v segmentu mléčných výrobků. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce*.
30. 03. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Čtvrtina Čechů už někdy držela výzvu Suchej únor – měsíc bez alkoholu. Nielsen a ResSOLUTION Group pro kampaň Suchej únor zjišťovaly, jak jsou na tom Češi s pitím a co si o kampani myslí.
17. 03. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Téměř dvě třetiny internetových Čechů nakupují alespoň několikrát měsíčně potraviny spadající do kategorie zdravé výživy. Kupují je především kvůli jejich domnělé vyšší kvalitě, lepší chuti, ale také kvůli péči o své zdraví nebo kvůli dětem.
03. 03. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů roku 2022 v segmentu čajů. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám* inzerce.
02. 03. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
K příležitosti nadcházejícího Mezinárodního dne žen jsme se zeptali Čechů, jak nahlížejí na téma rovnosti mužů a žen v České republice. 8 z 10 dotázaných je pro, aby se MDŽ v dnešní době připomínalo.
28. 02. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Děti ve věku do tří let nejčastěji spí spolu s rodiči v jejich ložnici (ať už přímo v rodičovské posteli, nebo ve vlastní postýlce). Uvedla to více než polovina dotázaných rodičů dětí v daném věku z řad internetové populace 15+. V průběhu prvního roku svého života jsou děti nejčastěji přesouvány do samostatného pokoje.
20. 02. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Většina internetových respondentů nedávného průzkumu vždy při nákupu oblečení přemýšlí, jestli ho vynosí a zda vydrží. Kvalitu před kvantitou upřednostňuje při nákupu oděvů skoro 60 % a více než čtvrtina také preferuje oblečení z přírodních a recyklovaných materiálů.
13. 02. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Nejvíce Čechů aktivních na internetu nakupuje oblečení asi jednou za čtvrt roku. Alespoň jednou měsíčně však oblečení nakupuje přibližně každá třetí žena. Většina respondentů kupuje módu jak na internetu, tak v kamenných obchodech, převážná část ale zamíří častěji do prodejen. Mezi TOP 3 obchody s oblečením u nás z hlediska jejich znalosti patří H&M, C&A a New Yorker. Z online obchodů prodávajících více různých módních značek je nejznámější Zalando.
01. 02. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Setkali jste se v poslední době s podvodnými zprávami, jejichž odesílatel se vydával za přepravní nebo kurýrní službu? Nejste sami, s takovým nevyžádaným e-mailem nebo SMS zprávou se v posledních týdnech setkaly více než dvě pětiny českých internetových uživatelů. Obvykle to dokonce nebyla jen jedna, ale hned dvě nebo tři zprávy.
24. 01. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších zadavatelů inzerce roku 2022 v segmentu potravinových řetězců. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
19. 01. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
V nedávném online výzkumu jsme zjišťovali, jak jsou na tom Češi s konzumací vína. Data ukazují, že těch, kteří si ho dají aspoň někdy, je aktuálně 83 %. Jen necelá pětina ho však pije opravdu pravidelně, tedy jednou týdně nebo častěji.
04. 01. 2023 – Nielsen Admosphere a.s.
Od ledna 2023 běží další pětileté období Projektu crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu v ČR, jehož zadavatelem je Asociace televizních organizací (ATO) a realizátorem česká výzkumná agentura Nielsen. Ta v ČR realizuje měření již 20 let (od roku 2002 jako Mediaresearch a později jako Nielsen Admosphere).
13. 12. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Společenské hry jsou v Česku populární, potvrzuje to i nedávný výzkum: podle něj je necelá třetina Čechů hraje alespoň jednou měsíčně – nejčastěji s přáteli nebo s partnerem či partnerkou. Deskovky nebo karetní hry představují také poměrně obvyklý vánoční dárek, alespoň někdy jimi obdaruje své blízké 44 % lidí. V popularitě u nás vedou klasické karetní hry jako žolíky, prší nebo poker.
13. 12. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Väčšina Slovákov aktívnych na internete pozná pojem zdieľaná ekonomika, len 15 % však vie, čo znamená. Skúsenosti so službami zdieľanej ekonomiky má necelá tretina, dve pätiny by radi nejakú z takýchto služieb vyskúšali. Najvyužívanejšími službami sú zdieľanie dopravných prostriedkov, alternatívne taxi služby typu Uber či Bolt a zdieľané ubytovanie. Medzi Slovákmi prevláda pozitívna skúsenosť so službami zdieľanej ekonomiky.
24. 11. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Vítězové kategorií Nejlepší herec/herečka a maskot v reklamě byli včera vyhlášeni v rámci slavnostního předávání cen kreativity v reklamě Effie Awards. Cenu si odnesli Ivan Trojan a postavička zlatého prasátka z vánoční reklamy Kofoly. Rozhodli o tom respondenti Českého národního panelu starší 15 let v rozsáhlém reprezentativním výzkumu uspořádaném agenturou Nielsen Admosphere.
21. 11. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Právě dnes si připomínáme Světový den televize – svátek média, které je v České republice součástí našich životů už skoro 70 let. A že je to stále médium, u kterého tráví lidé velké množství času, pravidelně dokládají data o sledovanosti televize z Projektu crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu v ČR, který zadává Asociace televizních organizací a realizuje výzkumná agentura Nielsen Admosphere. Televizi jsme loni sledovali průměrně přes 4 hodiny denně, přičemž 60 % času trávili lidé sledováním domácí – české nebo československé – tvorby.
16. 11. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Soutěž o nejlepšího herce/herečku a maskota v reklamě 2022 už zná své finalisty! Vítězové obou kategorií vzejdou i letos z výsledků rozsáhlého reprezentativního výzkumu společností Nielsen Admosphere, Českého národního panelu, Asociace českých reklamních agentur a Asociace komunikačních agentur a vyhlášeni budou na tradičním galavečeru Effie Awards 2022. Ten se uskuteční už příští týden 23. listopadu 2022.
31. 10. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Pro očkování proti chřipce si nejvíce chodí lidé nad 45 let. Ti, kteří tuto možnost nikdy nevyužili, nejčastěji jako důvod uvádí to, že chřipka jim za to nestojí a raději si ji případně odstonají. Jen něco přes jednu desetinu Čechů aktivních na internetu plánuje nechat se letos očkovat proti chřipce.
24. 10. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Téměř polovina konzumentů cereálií v Česku jí tyto výrobky nepřekvapivě k snídani, avšak jedna pětina uvádí jako hlavní příležitost situaci, kdy dostane chuť na něco sladkého. Výzkum Nielsen Admosphere dále ukázal, že alespoň jednou týdně konzumuje cereálie zhruba každý třetí Čech aktivní na internetu. Mezi TOP 3 značky s největší znalostí i deklarovanou frekvencí nákupů patří Nestlé, Opavia a Emco.
05. 10. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu džusů a nektarů, a to v období leden–srpen 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
27. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Necelá třetina online uživatelů v ČR starších 18 let vlastní alespoň jednu erotickou pomůcku. Častěji jsou to ženy a lidé do 34 let. Místem nákupu je většinou e-shop, rozhodující je cena.
22. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Mezi nealko ochucenými perlivými nápoji u nás (při pravidelné konzumaci, tedy alespoň několikrát za týden) vedou minerálky a pramenité vody, na druhém místě jsou limonády. Ve větší míře po tomto typu nápojů sahají mladší respondenti a muži. Polovina dotázaných ve výzkumu také uvedla, že preferuje ochucené perlivé nápoje bez cukru, třetina pak upřednostňuje slazené.
13. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Necelá třetina online uživatelů v ČR sleduje na sociálních sítích nějakého influencera nebo známou osobnost. Jaký mají postoj k jejich placeným spolupracím a dobročinným aktivitám?
09. 09. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších zadavatelů reklamy v segmentu čerpacích stanic a rafinovaných ropných produktů, a to v období leden–červenec 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
25. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
9 z 10 rodičů kupuje svým školou povinným dětem každý rok školní potřeby. Největší část z nich vyráží na nákupy v dostatečném předstihu a vyhýbá se tak největšímu návalu těsně před začátkem školního roku. Konec prázdnin je ale hned druhým nejzmiňovanějším obdobím, kdy školní potřeby rodiče kupují.
22. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu energetických nápojů, a to v období leden–červenec 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám* inzerce.
19. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Co si Češi aktivní online myslí o autech na elektrický a hybridní pohon, o nichž se v poslední době tolik mluví? Zeptali jsme se ve výzkumu, který Nielsen Admosphere realizovala ve spolupráci se serverem Mediaguru. Výsledky pak doplňují data z monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere, dle kterých je v letošním roce nejsilnějším inzerentem v kategorii automobilů zatím Hyundai.
11. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Pro třetinu Čechů aktivních online je esport odvětvím s velkým potenciálem růstu. U mladých dokonce pro více než polovinu z nich. Konkurentem tradičních sportů ale podle respondentů v budoucnosti nebude.
01. 08. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Na slovenskom trhu je dostupný unikátny interaktívny prehliadač výskumných dát o preferenciách a návykoch rôznych skupín v spoločnosti. Stojí za ním spoločnosť European National Panels.
27. 07. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Blíží se Mezinárodní den piva, a tak jsme mezi Čechy zjišťovali, jaký mají k tomuto oblíbenému českému nápoji vztah. Aspoň někdy ho pijí skoro čtyři pětiny lidí, ale frekvence konzumace se od jara 2020 o něco snížila: zejména mírně poklesl podíl lidí, kteří si pivo dopřávají každý den. Čemu se ale daří naopak čím dále více, jsou radlery, které ve srovnání s rokem 2020 pije více lidí – hlavně žen.
18. 07. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších zadavatelů inzerce v segmentu klenotů a bižuterie, a to v období leden–květen 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
15. 07. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Internetoví Slováci stále sledujú slávne osobnosti najviac na Facebooku. Oproti minulému roku sa ale podiel týchto sledovateľov mierne znížil a podobný pokles nastal aj na YouTube. Dôvodom pre sledovanie známych osôb sú najčastejšie zaujímavé témy alebo zvedavosť. To, čo Slováci naopak odrádza, sú neúprimné alebo kŕčovité príspevky alebo príliš veľa sponzorovaných príspevkov za sebou.
28. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Asociace televizních organizací (ATO) a Nielsen Admosphere právě dnes podepsali smlouvu na realizaci crossplatformního měření sledovanosti televizního vysílání v České republice v dalším pětiletém období (2023–2027). Nielsen Admosphere v ČR realizuje měření již 20 let.
23. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Více než třetina českých internetových uživatelů hraje hry na mobilu, a to alespoň několikrát týdně. Ze skupiny nejmladších respondentů je to dokonce téměř polovina. Na počítači se této činnosti věnuje o něco více než čtvrtina lidí. Co se týče typů, nejhranějšími jsou logické hry, na dalších místech jsou potom strategické a vzdělávací.
16. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Mezi červnem a srpnem letošního roku se chystá na dovolenou 67 % Čechů, nejčastěji zůstanou v Česku. Skoro třetina dovolenkářů plánuje své dny volna trávit převážně u vody, jen o něco menší část pak na chatě nebo na horách. Kromě relaxace (81 %) se bude více než polovina věnovat poznávání nových míst, víc než čtvrtina se chystá při dovolené sportovat. Co se týče dopadů pandemie COVID-19 na plánování dovolené Čechů, tak se zdá, že jsou již minimální. Skoro polovina dokonce dovolenou v období pandemie prožívala v rámci možností stejně, jako kdyby žádná pandemie nebyla.
15. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu dekorativní kosmetiky, a to za období leden–duben 2022. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
13. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Nejsledovanějším typem online videí jsou u nás aktuálně zpravodajská videa, která alespoň několikrát týdně zapíná více než třetina internetové populace. Druhé a třetí místo pak patří seriálům a filmům. A právě u seriálů stále pozorujeme jasnou preferenci českého znění, které z variant sledování zůstává nejvyhledávanější. Na druhém místě je sledování s českými titulky.
07. 06. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Slané pochutiny si nejméně jedenkrát do týdne dopřeje 46 % Čechů aktivních na internetu. Častěji je konzumují muži – ženy dávají přednost sladké chuti. Ze slaných dobrot Češi nejraději sahají po brambůrkách nebo oříškách a semínkách. Slané mlsání je nejběžnější při domácím sledování televize či filmů.
26. 04. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkum realizovala agentura Nielsen Admosphere společně s iniciativou Suchej únor. Toto šetření každoročně zjišťuje vztah Čechů k alkoholu i k samotné kampani, která propaguje měsíc bez alkoholu.
22. 04. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Podle tří čtvrtin Čechů aktivních na internetu představuje globální oteplování pro lidstvo reálnou hrozbu. Velká část společnosti si také myslí, že by téma mělo být šířeji mediálně i politicky diskutováno, 65 % zároveň aktivně sleduje informace týkající se této problematiky. Více než 70 % Čechů se také shodne na tom, že je nejvyšší čas na zapojení konkrétních řešení globálního oteplování, než dojde k nevratným škodám.
22. 04. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel jarní přehled nejsilnějších zadavatelů inzerce v segmentu detergentů, čisticích a lešticích prostředků, a to za první kvartál letošního roku. Doplňují ho také výsledky nejvýraznějších inzerentů z řad firemních značek v dané kategorii. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
30. 03. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Na Slovensku je od 1. januára tohto roku povinnosť zálohovať všetky jednorazové plastové fľaše a plechovky od nápojov. Podľa nášho výskumu túto novinku zaregistrovalo 97 % Slovákov aktívnych na internete. Využívať túto možnosť plánuje 95 % opýtaných.
29. 03. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu nábytku, a to za celý rok 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
04. 02. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Více než tři pětiny Čechů aktivních na internetu považují online seznamky jako běžnou součást dnešních vztahů a téměř polovina má s touto formou seznamování též osobní zkušenost. Zároveň však výzkum ukázal, že polovina těchto respondentů na online seznamování nevzpomíná dobře – svou zkušenost označila za negativní.
02. 02. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Data monitoringu reklamy Nielsen Admosphere Ad Intel za rok 2021 ukazují, že největšími zadavateli reklamy byly v loňském roce tři zahraniční potravinové řetězce. Nepřekvapí proto, že potraviny jsou v Česku zároveň nejsilnějším reklamní segmentem. Za nimi z pohledu objemu umístěné inzerce následují segmenty bankovnictví/pojištění a elektroniky.
20. 01. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Transgender, který označuje osoby, jež se neztotožňují se svým biologickým pohlavím, je v poslední době diskutovaným tématem, ať už kvůli prvním transgender sportovcům, kteří se účastní olympijských her i dalších soutěží, či prvním transgender osobám na vysokých politických postech. Online výzkum Nielsen Admosphere proto zjišťoval, jaký postoj zaujímají k transgender osobám obyvatelé České republiky.
19. 01. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Medzi najvyužívanejšie typy poistných zmlúv na Slovensku patrí povinné zmluvné poistenie a poistenie domácnosti – oba tieto typy má uzavreté viac než polovica Slovákov. Najčastejším spôsobom uzatvárania poistných zmlúv je prostredníctvom finančného poradcu.
11. 01. 2022 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu lihovin, a to v období leden–listopad 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
16. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Asi v žádném období roku nemají knihkupci tak napilno jako před Vánoci. Není divu: podle posledního výzkumu Nielsen Admosphere kupují čtyři pětiny lidí aspoň někdy knihy jako dárek pro druhé, z čehož skoro tři čtvrtiny pořizují knižní dárky právě k Vánocům. Letos za ně plánují utratit několik stovek korun. Češi ale rádi potěší knihou i sami sebe: více než tři čtvrtiny si koupí alespoň jednu knihu ročně. Nejčastěji si konkrétní dílo vybírají podle žánru.
13. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu obuvi, a to v období leden–říjen 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
13. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
V súvislosti s nedávnou legalizáciou extraktu z konope, teda tzv. CBD, ktoré bolo v máji na Slovensku odstránené zo zoznamu psychotropných látok, sa táto téma stala veľmi diskutovanou a na trhu sa objavili produkty obsahujúce túto látku. Náš výskum zistil, že viac ako polovica Slovákov ale žiadne informácie o CBD v poslednej dobe nezaregistrovala.
08. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Každý den pije čaj více než polovina Čechů. Nejčastěji si zalívají čaj ovocný a z forem přípravy vede sáčkový. Pro mnoho lidí je tento teplý nápoj synonymem komfortu: více než polovina lidí ho pije na zahřátí a zhruba stejný podíl populace ho používá při zdravotních potížích. Z těch méně „účelových“ příležitostí lze zmínit i jednu méně překvapivou, a sice že více než polovina lidí pije čaj k snídani. Výzkum doplňují data z monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere – podle nich byl mezi lednem a říjnem inzertně nejsilnější značkou čajů Pickwick.
02. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumný projekt National Pandemic Alarm již od 16. března 2020 monitoruje aktuální postoje a nálady společnosti s ohledem na probíhající pandemii koronaviru v pěti evropských zemích. Momentálně obsahuje výsledky online sběru dat z 26.–29. listopadu 2021.
01. 12. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Každoroční ceny pro nejlepšího herce/herečku v reklamě jsou rozdány. Na nejvyšší stupeň vítězů se po několika letech vrátil Ivan Trojan, kterého už více než rok vídáme v roli zábavného pasažéra v reklamách Českých drah, ale k vidění byl také ve spotech k Mistrovství Evropy v basketbale. V kategorii Nejlepší maskot, která byla letos vyhlášena vůbec poprvé, se nejvýše umístily myšky z reklam Madety na sýr Romadur. Rozhodli o tom respondenti Českého národního panelu starší 15 let v rozsáhlém reprezentativním výzkumu uspořádaném agenturou Nielsen Admosphere.
29. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
V roce 2021 proběhl opakovaný celostátní reprezentativní průzkum dětí se zaměřením na četbu knih, čtenářské chování, obvyklé způsoby trávení volného času, vlivy rodinného a školního prostředí na vztah dětí ke knihám a čtení obecně (předchozí průzkumy proběhly v letech 2013/2014 a 2017). Doba konání průzkumu, tj. duben až červen 2021, umožnila jeho výrazné zaměření na proměny dětského čtenářství a mediálního chování v době pandemie COVID 19.
22. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Soutěž o nejlepšího herce či herečku v reklamě probíhá v rámci reprezentativního výzkumu společností Nielsen Admosphere, Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace a Českého národního panelu. Letos se její vyhlášení stane součástí galavečera Effie Awards 2021, který se uskuteční už tuto středu, 24. listopadu 2021. A to není jediná novinka: tento rok poprvé se kromě herců vyhlašují i nejoblíbenější reklamní maskoti! Který z nich nejvíce zaujal naše respondenty? Známe finalisty!
18. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled největších zadavatelů v segmentu mléčných výrobků, a to v období leden–září 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
10. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Obavy z reakce na vyjádření svého politického názoru pociťuje do určité míry zhruba pětina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu. Zbylých 80 % naopak nemá problém své názory volně vyjadřovat. Výzkum také ukázal, že dvěma pětinám Čechů zajímajícím se alespoň trochu o politické dění by vadilo, kdyby měli jejich partneři zcela odlišný názor na politiku. Zajímavá zjištění přinesla i otázka zaměřená na přesvědčování k účasti v letošních volbách do Poslanecké sněmovny – 57 % respondentů, kteří šli k volebním urnám, uvedlo, že přesvědčovali své nerozhodné blízké či nevoliče ve svém okolí, aby šli volit.
02. 11. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Náš nejnovější výzkum mimo jiné zjišťoval, zda Češi změnili přístup ke svému zdraví ve světle pokračující pandemie COVID-19 – a ukazuje se, že většina z nich tuto potřebu nepocítila. Jiný výzkum realizovaný ve spolupráci s organizací ONKO Unie zase přinesl poznatky o tom, jaké způsoby péče o zdraví Češi nejčastěji volí – aktuálně je to hlavně dodržování základních hygienických pravidel, vyhýbání se návykovým látkám a nekuřáctví. Co se týče doplňků stravy, zdaleka nejužívanějšími jsou vitamíny, jejichž obliba je stálá napříč všemi sociodemografickými kategoriemi.
08. 10. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Jeden z posledních průzkumů agentury Nielsen Admosphere se zaměřil na návyky lidí v oblasti péče o pleť a tělo. Data například ukazují, že nejpoužívanějším kosmetickým produktem je mezi Čechy krém na ruce. Kosmetiku nejčastěji nakupujeme v drogerii a při výběru produktů se rozhodujeme hlavně na základě předchozí zkušenosti s produktem. Přírodní kosmetiku většina respondentů vítá, ale určitě to není tak, že by žádnou jinou nekupovali. Odborná ošetření pleti v salonech v Česku nejsou příliš využívána, jen 5 % na ně chodí pravidelně.
30. 09. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Podľa výskumu prevláda na Slovensku záujem o umenie skôr u žien, mladších ročníkov a ľudí s vyšším vzdelaním. O niečo viac ako štvrtina si plánuje v nasledujúcom roku nejaké dielo kúpiť – a to predovšetkým ako dekoráciu, ale aj pre potešenie. Takmer tretina z nich taktiež zakúpi umelecké dielo ako dar. Preferovaným miestom pre nákup umenia je pre takmer polovicu respondentov kamenný obchod, 42 % by ale zvolilo aj e-shop. Pokiaľ ide o konkrétne formy umenia, najviac ľudí zvažuje kúpu maľby alebo úžitkového designového predmetu.
24. 09. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Už 30. září vstoupí do českých kin dlouho očekávaná bondovka Není čas zemřít. Koho v Česku zajímá? Jsou vůbec filmy s Jamesem Bondem v Česku oblíbené? A jaký herec se jako agent 007 osvědčil u zdejšího publika nejvíce? Zeptali jsme se ve výzkumu!
13. 09. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Čechů, kteří momentálně poskytují domácí péči* někomu ze svých blízkých, je v internetové populaci skoro čtvrtina. Nejčastěji pečují o rodiče nebo o jiného příbuzného, a to obvykle osobně – 30 % však alespoň částečně zajišťuje pro blízkého asistenční péči v podobě pečovatelů a podobně. Co se týče stavu opečovávaného, starají se respondenti nejčastěji o člověka ve starobním důchodu, v menší míře pak o blízkého se zdravotním postižením. Z různých forem péče dotázaní zajišťují pro své blízké hlavně nákupy, úklid nebo jim dělají doprovod k vyřízení osobních věcí.
10. 09. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere sestavila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů z řad firemních a produktových značek v segmentu zmrzlin v období leden–červenec 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
03. 09. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Nákup potravin řeší naprostá většina Čechů v supermarketu a pro tři čtvrtiny obyvatel je to dokonce nejoblíbenější místo, kde tyto produkty nakupují. Vzhledem k tomu, jaké faktory ovlivňují výběr obchodu, se není čemu divit: pro zhruba 6 z 10 Čechů je důležitá jeho blízkost. Podobný počet lidí uvedl také ceny, akce a slevy nebo kvalitu a čerstvost potravin.
26. 08. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Každý desátý Čech starší 15 let se občas dopouští některé z forem násilí ve vztazích. Bližší pohled navíc ukazuje, že se ve skutečnosti může jednat o číslo mnohem vyšší. Křik, nadávky a urážky v rámci partnerského vztahu uvedlo 26 % oslovených, kteří žijí v dlouhodobém partnerském vztahu. Vyplývá to z nového průzkumu agentury Nielsen Admosphere ve spolupráci s Ligou otevřených mužů (LOM), která v Praze a v Plzeňském kraji realizuje bezplatný terapeutický program Zvládání vzteku.
19. 08. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Vodafone byl v prvním pololetí nejsilnějším zadavatelem reklamy segmentu telekomunikačních činností
17. 08. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere sestavila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů z řad firemních a produktových značek v segmentu herního softwaru v období leden–červen 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
16. 08. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Len dve pätiny Slovákov sa pravidelne natiera ochrannými prípravkami proti slnku. Rovnaké percento kozmetiku s ochranným faktorom SPF používa len občas alebo výnimočne a 19 % tieto prípravky dokonca nepoužíva vôbec. Pri tých, ktorí ju používajú, potom pri nákupe týchto prípravkov rozhoduje predovšetkým výška ochranného faktora a taktiež cena. Slováci najviac preferujú opaľovacie prostriedky vo forme spreja.
27. 07. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Zahajovací ceremoniál olympijských her nás čeká dnes, přesto se stal v Česku kvůli oblečení pro český olympijský tým tématem už dlouho předtím. Dle nejnovějšího výzkumu jsou Češi v názoru na něj rozdělení, ale zároveň hodně z nich nemá jasně vyhraněný názor. 46 % Čechů z internetové populace se oblečení spojující českou a japonskou kulturu a tradici líbí. Naopak 36 % respondentů kolekci za hezkou nepovažuje a poměrně velká skupina (18 %) se nedokáže přiklonit ani na jednu stranu.
02. 07. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu krmiv (pet food), a to v období leden–květen 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
29. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Více než dvě pětiny respondentů v online výzkumu Nielsen Admosphere uvedly, že se věnují sportu nebo nějaké formě cvičení denně nebo alespoň několikrát za týden. Dalších 12 % dle svých slov sportuje jednou týdně a čtvrtina méně často. Pandemie přitom s pohybovými návyky Čechů většinou nezatřásla.
17. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Podle tří čtvrtin Čechů aktivních na internetu mohou lidé s tělesným postižením pro společnost představovat přínos. Výzkum také ukázal, že více než jedna třetina respondentů má aktuálně ve svém okolí handicapovanou osobu. Co se týče začlenění těchto jedinců do společnosti, více než tři čtvrtiny dotázaných míní, že by k němu mělo docházet. Zajímavé výsledky přinesla i otázka na bezbariérovost obcí: třetina dotázaných si nemyslí, že je obec, ve které bydlí, adekvátně uzpůsobena pohybu lidí s tělesným postižením.
15. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Influencerov a známe osobnosti na sociálnych sieťach sledujú internetoví Slováci naprieč generáciami. Najčastejším dôvodom je číra zvedavosť, ďalej taktiež to, že sa tieto osobnosti vyjadrujú k témam, o ktoré sa respondenti zaujímajú. Tretina Slovákov aktívnych na internete si na základe podnetu z profilu sledovaných osobností vyhľadala viac informácií o spomínanej téme, necelá štvrtina vyskúšala alebo zakúpila niektorý influencerom spomínaný výrobok. Rovnaký podiel respondentov si vyhľadalo o propagovanom produkte viac informácií.
10. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Marek Zámečník se stává Commercial Directorem pro Česko a Slovensko ve výzkumné agentuře Nielsen Admosphere. Zastřeší tak zejména obchodní část výzkumných projektů v rámci oddělení Research & Analysis, které je nadále pod vedením Tomáše Hynčici.
02. 06. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
V období leden–duben 2021 umístila inzerci v nejvyšší hodnotě značka Nivea.
26. 05. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
V Česku dnes jen stěží narazíte na člověka, který nikdy nezavítá do hobby marketu: největší část respondentů nedávného výzkumu Nielsen Admosphere tam pro kutilské a zahradnické potřeby vyráží několikrát do roka. Nejčastěji tam nakupují potřeby pro rostliny a pěstování, potřeby pro dílnu a také pokojové či venkovní rostliny. V otázce oblíbenosti vyšel mezi respondenty nejlépe řetězec Obi.
18. 05. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Počet lidí, kteří se již setkali s dezinformacemi a fake news, stále roste. S obsahem, který považovali za fake news nebo za dezinformaci, se již někdy setkalo 66 % české internetové veřejnosti (o 11 procentních bodů více, než ukázal výzkum v roce 2019).
13. 05. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Koronavirová pandemie a s ní spojená opatření podle rodičů negativně ovlivnila vzdělávání jejich dětí – důsledky v podobě mezer ve vzdělání navíc mohou být podle většiny z nich dlouhodobé. Ukazuje to výzkum Vzdělávání v době pandemie, který realizovala společnost Nielsen Admosphere.
28. 04. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Naprostá většina respondentů ve výzkumu odpověděla, že jejich domácnost má aktuálně k dispozici alespoň jedno auto. Nejčastěji se jedná o vůz či vozy typu sedan, liftback nebo hatchback, hned na druhém místě jsou takzvané „kombíky“.
20. 04. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere sestavila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů z řad zadavatelů a firemních značek v segmentu cukrovinek v období leden–březen 2021. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
16. 04. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
93 % ľudí sa aktívne snaží minimalizovať odpad, ktorý produkujú
13. 04. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Z reklamních zadavatelů v kategorii čisticích prostředků je od začátku roku nejsilnější HENKEL
08. 04. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Nová data výzkumu společnosti Nielsen Admosphere ukazují, že ačkoli konzumenti alkoholu v Česku pijí během pandemie o něco méně, tak poměrně velká část přesunula své pití domů: o 20 procentních bodů se oproti stavu před pandemií zvýšilo procento těch, kteří pijí doma sami, a o 17 procentních bodů narostl počet lidí, kteří doma pijí ve společnosti dalšího člena domácnosti. Alkohol také Češi v době pandemie častěji konzumují při sledování televize (nárůst o 14 procentních bodů).
22. 03. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Jedna štvrtina Slovákov aktívnych na internete sa zapojila do nejakej novoročnej výzvy/challenge, teda cielenej aktivity, ktorej sa obvykle ľudia zvyknú venovať na začiatku nového roka po dobu jedného mesiaca alebo aj dlhšie. Dve pätiny zo Slovákov zapojených do nejakých challenge volili výzvy v oblasti zdravého stravovania, tretina sa zapojila do fitness alebo chudnúcich výziev.
09. 03. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Koronavirová pandemie a s ní spojené omezení volnočasových aktivit výrazně zvýšila mediální aktivity české (internetové) populace 15+. Čtenářství knih české populace 15+ však zásadním způsobem neovlivnila; k významnému zvýšení čtení knih došlo zejména u pravidelných čtenářů, jak ukazují výsledky výzkumu Čtení v čase koronavirové pandemie, který realizovala Národní knihovna ČR (ve spolupráci s Ústavem pro českou literaturu ČR a společností Nielsen Admosphere).
08. 03. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Polovina Čechů aktivních na internetu se domnívá, že je sexuální obtěžování v České republice problém. Tento postoj zaujímají ve větší míře ženy (63 %) oproti mužům (42 %). Každý devátý internetový Čech pak za sexuální obtěžování pokládá osahávání, každý druhý plácnutí po zadku a téměř každý třetí pak i jakékoliv letmé dotyky. Dvě pětiny Čechů také ve výzkumu vyjádřily souhlasný postoj k myšlenkám hnutí Me Too.
03. 03. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v dalším vydání měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled pěti nejsilnějších inzerentů v segmentu vitaminů, minerálů a potravinových doplňků v roce 2020. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
15. 02. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled nejsilnějších inzerentů v segmentu her a hraček v roce 2020.
11. 02. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Jak by měly vypadat školní osnovy pro 21. století? Víc praxe a méně teorie. Až 83 procent Čechů by si přálo, aby se do středoškolského vzdělávání lépe zapojily firmy. Jak ukázal výzkum agentury Nielsen Admosphere pro nevládní organizaci JA Czech, principy podnikavosti dnes lidé považují za důležitější než tradiční povinné předměty, jako je chemie nebo výtvarná výchova.
10. 02. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Skoro tri štvrtiny taktiež veria, že prekrývanie úst a nosa chráni pred šírením COVID-19
04. 02. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Konec roku je tradičně pro vinaře plodný – jednak je v plném proudu „vinná sezona“, sklízejí se hrozny a výrobci a značky také zesilují svoji inzerci, neboť víno je mimo jiné běžnou součástí vánočních svátků a silvestrovských oslav. Podle dat z monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere za rok 2020 zaznamenala kategorie vín z vinných hroznů největší investice inzerentů (v ceníkových cenách) právě v prosinci.
02. 02. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Dvě třetiny také věří, že zakrývání úst chrání před šířením COVID-19
01. 02. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
I přes pandemii COVID-19, která zasáhla nejen v Česku řadu byznysů, vykázal v roce 2020 český mediální trh s reklamou 3% růst. Jeho hybatelem byly televize a internet. Oproti tomu inzertní objemy ostatních mediatypů loni zaznamenaly pokles. Ukazují do data z monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
05. 01. 2021 – Nielsen Admosphere a.s.
Jedna z oblastí, ktorej možnosti internet významne rozšíril, je zoznamovanie. V dnešnej zložitej dobe naviac môže zoznamovanie a vôbec komunikácia online ľuďom pomôcť od pocitu osamelosti, ktorý podľa najnovšieho výskumu Nielsen Admosphere Slovakia aktuálne zažíva 59 % Slovákov.
25. 11. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v dalším vydání měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled deseti největších inzerentů z řad firemních značek v segmentu farmaceutických přípravků, a to za období leden–říjen 2020. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
24. 11. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Téměř 9 z 10 českých internetových uživatelů už dnes vlastní chytrý telefon – a z nich skoro čtvrtina se považuje za závislou na této technologii. Průměrně svůj čas strávený se smartphonem denně respondenti odhadují na něco málo pod tři hodiny; jedním z výstupů výzkumu však také je, že necelé dvě třetiny uživatelů smartphonu aktivně nesledují množství času, který mu věnují. 60 % pak přiznává, že používá smartphone před spaním a 53 % po probuzení. Skoro tři čtvrtiny vlastníků chytrých telefonů také sdílí fotografie ze svého života po internetu se svými přáteli a rodinou. Veřejně, tedy ne jen se známými, to dělají zhruba dvě pětiny.
19. 11. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Kdy jindy než u příležitosti blížícího se Světového dne televize (21. listopadu) si připomenout, jak důležitý rok toto médium letos zažívá. Pandemie COVID-19 zejména potvrdila dominantní význam televize mezi mediatypy: z pohledu televizní sledovanosti jsme letos zažili rekordní jaro a nyní jsme svědky i rekordního podzimu. A to vše i na nové vysílací platformě DVB-T2.
29. 10. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila v rámci svého měsíčního seriálu krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel přehled největších inzerentů z řad firemních značek v segmentu erotických pomůcek v období leden–září 2020. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
27. 10. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
4 z 10 Slovákov, ktorí sú aktívni na internete, využívajú Facebook ako prvý zdroj, keď chcú poznať najnovšie správy. Táto sociálna sieť tak vedie pred možnosťou návštevy spravodajského servera alebo aplikácie, kam sa v takej situácií ako prvé miesto pozrie tretina respondentov. Ochota ľudí platiť za internetové spravodajstvo je na Slovensku stále pomerne nízka: spoplatnený spravodajský servis aktuálne využíva 11 % užívateľov.
22. 10. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Tetování má podle výzkumu Nielsen Admosphere 15 % lidí. Nejčastěji ho mají na paži, nejobvyklejším motivem je symbol. Výzkum také zjišťoval, do jaké míry dokáže přítomnost tetování změnit názor na druhého člověka nebo přístup k němu: v takovém případě to necelé dvě třetiny lidí neřeší, ale čtvrtina lidí tetování na druhých vnímá negativně.
16. 10. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Klimakterium, menopauza, přechod, syndrom mužského stárnutí nebo andropauza jsou pojmy označující období života, ve kterém dochází k útlumu pohlavních funkcí člověka. Jsou ale tato označení ve společnosti rozšířena? A co o nich Češi vědí? To zjišťoval výzkum společnosti Nielsen Admosphere realizovaný na vzorku pěti set respondentů z řad internetové populace Českého národního panelu starší 15 let. Výzkum proběhl metodou online sběru dat.
07. 10. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Jen 13 % Čechů nikdy nechodí do restaurací a bister s rychlým občerstvením. 10 % se tam naopak stravuje minimálně jednou týdně, dalších 16 % pak několikrát za měsíc. Nejčastěji se lidé rozhodují pro jídlo ve fast foodu spontánně, tedy například když jdou okolo a mají hlad nebo na něco chuť. Srovnatelně silným důvodem pro stravování v těchto zařízeních je ale také jejich rychlý servis. Jako hlavní negativum těchto zařízení vnímají jejich zákazníci nezdravé jídlo. Na špičce nejoblíbenějších fast foodů jsou v Česku řetězce KFC a McDonald’s.
23. 09. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere připravila nový měsíční seriál krátkých zpráv z monitoringu reklamy Ad Intel a v prvním vydání jsme se zaměřili na segment čerpacích stanic. Tabulka níže ukazuje pět největších zadavatelů reklamy daného segmentu v období leden–srpen 2020. Hodnoty odpovídají ceníkovým cenám inzerce.
23. 09. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
V oblasti telekomunikácií je pojem 5G dlhodobo diskutovanou témou, pretože predstavuje novú mobilnú dátovú sieť, ktorá má nahradiť súčasné riešenie 4G. Preto sme prostredníctvom výskumu zisťovali, do akej miery je pojem 5G známy slovenským internetovým užívateľom. Výsledky mimo iného ukázali, že znalosť tohto termínu je vyššia u mužov než u žien. Výskumné šetrenie realizovala spoločnosť Nielsen Admosphere Slovakia na vzorke päťsto respondentov z aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov.
17. 09. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Nejnovější online výzkum společnosti Nielsen Admosphere ukazuje, že rouškám jako ochraně před šířením koronaviru aktuálně věří 61 % Čechů, což je o 9 procentních bodů méně než v dubnu.
15. 09. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
E-shopy s módou a nabídky jejich služeb se neustále rozšiřují a také jejich zákaznická základna je mezi českými internetovými uživateli silná: módu aktuálně nakupuje online skoro 60 % Čechů. Prvenství však i přesto patří kamenným obchodům, kde nakupuje 80 % Čechů, kteří jsou aktivní online.
04. 09. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
28. 08. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Pojem kryptomena je v súčasnosti známy 84 % Slovákom aktívnych na internete. Podľa výsledkov z rovnakého výskumu z minulých rokov teda jeho znalosť zostáva dlhodobo na približne rovnakej úrovni. Iba časť (26 %) však téma kryptomien zaujala natoľko, aby sa o ňu zaujímali ďalej. Ani nákup týchto mien zatiaľ nie je medzi internetovými užívateľmi, ktorým je pojem známy a hľadali si o ňom ďalšie informácie, rozšírený: skoro 8 z 10 z nich ešte žiadnu virtuálnu menu nenakúpilo.
18. 08. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Kvalita spánku je dôležitým faktorom aj pre kvalitu celého nášho života. Únava, podráždenosť, menšia výkonnosť aj tráviace problémy môžu prameniť práve z nedostatku kvalitného spánku. Podľa výskumu spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia sa viac než tri štvrtiny internetových Slovákov aspoň niekedy prebúdza unavených – 14 % ľudí vstáva s takýmto pocitom dokonca pravidelne.
14. 08. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
„Češi jsou národ pivařů“, „Pivo je tekutý chléb našeho národa“ – to jsou jen dvě z mnoha hlášek o pivu, které už v naší zemi zlidověly. A jak navíc ukazuje nejnovější výzkum Nielsen Admosphere, i v současné době stále sedí: vždyť necelá pětina obyvatelstva si dopřává pivo denně, další skoro třetina si ho dá aspoň jednou za týden a jen zhruba dva lidi z deseti nepijí pivo vůbec. Tohoto „tekutého chleba“ jsme se pak obvykle nevzdali ani v koronakrizi: v době, kdy byla většina z nás nucena trávit více času doma, se návyky v množství vypitého piva nezměnily u 72 % pivařů.
12. 08. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Skoro 9 z 10 Čechů aktivních na internetu sleduje nebo už alespoň něco zaslechlo o aktuální situaci v USA kolem rasové otázky. Ani hnutí Black Lives Matter jim tak není zcela neznámé: 70 % z internetových Čechů ho zná a více než polovina k němu zároveň zaujímá nějaký postoj, přičemž nejčastěji mezi respondenty zaznívalo, že je aktuální situace až příliš vyhrocená. Každý pátý, který si na toto hnutí udělal názor, se pak domnívá, že má hnutí za následek omezení svobody slova.
30. 07. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Netflix je na Slovensku na vzostupe. Medzi internetovými užívateľmi, ktorí vlastnia televíziu pripojenú na internet a využívajú jej chytré funkcie, je už divákov tejto populárnej streamovacej služby približne štvrtina, čo predstavuje 150% nárast oproti minulému roku. Vlastníkom televízií pripojených na internet sú pritom v slovenskej internetovej populácií dve tretiny. Slováci sú v oblasti televíznych technológií taktiež informovanejší ako minulý rok a s pojmom HbbTV (hybridná televízia, funkcia tiež známa pod názvom „červené tlačítko“) sa už stretla skoro polovica.
10. 07. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Prázdniny, období dovolených a s nimi i letní počasí už se přihlásily o slovo a regály drogerií zavalila kosmetika na opalování. Krémy, spreje, mléka či gely s ochranným faktorem ale v Česku nejsou pro každého samozřejmostí: necelá polovina Čechů je používá při pobytu na slunci jen občas nebo spíše výjimečně a 15 % dokonce vůbec. U těch, kdo ji používají, pak o nákupu těchto přípravků rozhoduje nejčastěji výše ochranného faktoru (SPF), ale velký vliv má také cena a vlastní zkušenost s produktem. Tyto a další poznatky přináší aktuální výzkum společnosti Nielsen Admosphere, který doplňují také data z monitoringu reklamy. Dle něj byla v období leden–květen 2020 největším inzerentem na poli opalovací kosmetiky značka dm SUN DANCE.
01. 07. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
V červnu 2020 se v návaznosti na Den peoplemetrů mluvilo o měření sledovanosti televize na několika televizních stanicích - reportáží a rozhovorů se z Nielsen Admosphere účastnili Tereza Šimečková a Tomáš Hanzák.
30. 06. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Kvalita spánku je důležitým faktorem i pro kvalitu celého našeho života. Únava, podrážděnost, menší výkonnost, horší sociální vztahy i trávicí obtíže během dne mohou pramenit právě z nedostatku kvalitního spánku. Dle výzkumu společnosti Nielsen Admosphere se až 70 % lidí někdy probouzí unavených, bez pocitu odpočinutí a 10 % lidí s těmito pocity dokonce vstává pravidelně. Vliv na naše spaní má i elektronika, kterou denně používáme. Velkou část respondentů z řad internetových uživatelů však toto téma netrápí: více než tři čtvrtiny z nich před spaním nijak neomezují modré světlo, které vyzařují obrazovky, a pouze pětina nechává na noc svůj mobilní telefon v jiné místnosti, než spí.
17. 06. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Situácia so šírením koronavírusovej pandémie sa nás dotkla vo všetkých aspektoch bežného života a v rôznej miere ich aj ovplyvnila. Nie je tomu inak ani pri voľnočasových a rekreačných aktivitách – ako teda táto situácia ohľadne šírenia ochorenia COVID-19 ovplyvnila plány Slovákov na tohtoročnú dovolenku a cestovanie? Tieto informácie Vám prináša výskum spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorého sa zúčastnilo päťsto respondentov z internetovej populácie staršej ako 15 rokov zo Slovenského národného panela.
03. 06. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Téma koronavirové pandemie letos masivně proniklo i do médií, a to nejen jako hlavní zpravodajská událost, ale také jako téma v reklamě: řada inzerentů totiž v době krize využila svůj mediální prostor k propojení své značky například s šířením osvěty či solidarity.
02. 06. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Měření sledovanosti televize, které v České republice probíhá elektronicky pomocí tzv. peoplemetrů, slaví právě dnes své 23. narozeniny. Touto metodou se u nás začalo měřit už v roce 1997. Od té doby doznalo měření řady změn a dnes patří mezi nejvyspělejší na světě. Realizátorem výzkumu pro zadavatele a majitele projektu, Asociaci televizních organizací (ATO), je výzkumná agentura Nielsen Admosphere.
23. 04. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Z různých typů ochrany obličeje nosí v současné době Češi hlavně látkové roušky, jen jednotky procent mají k dispozici ochranné pomůcky z kvalitnějších materiálů, jako roušky z nanovlánka nebo respirátory. 70 % lidí věří, že nošení roušek má obecně smysl, protože jsou jako ochrana před šířením COVID-19 účinné. Preventivně – ještě před vypuknutím epidemie nemoci v České republice – je však Češi spíše nenakupovali, tehdy si je pořídilo jen 13 % lidí.
20. 04. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
O nárůstu konzumace médií v období pandemie koronaviru toho již bylo napsáno hodně, pojďme se tedy nyní blíže zaměřit na televizi a výsledky její sledovanosti v posledních týdnech. Letošní březen byl totiž z pohledu televizní konzumace rekordní: dosáhl nejvyšších hodnot průměrné denní sledovanosti ze všech měsíců za posledních 17 let. Televizní sledovanost je od poloviny března vyšší ve všech sociodemografických skupinách, největší meziroční relativní nárůst (až o polovinu) pak v posledních pěti týdnech pozorujeme u mladých diváků, vysokoškolsky vzdělaných osob a skupině „A“ socioekonomické klasifikace ABCDE.
17. 04. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Dne 22. dubna se každoročně slaví Den Země, který celosvětově připomíná důležitost témat, jako jsou ochrana životního prostředí nebo změna klimatu. Ani Čechům není tento svátek cizí: jak ukazuje aktuální výzkum společnosti Nielsen Admosphere, slyšely o něm už více než dvě třetiny internetové populace. Klimatickou akci, která se stala tématem Dne Země pro rok 2020, pak považuje za důležité téma 72 % dotázaných. A že jsou Češi uvědomělí v oblasti ochrany životního prostředí, dokládají také jejich odpovědi na otázky týkající se minimalizace odpadu: devět z deseti respondentů se o ni aktivně snaží – nejčastěji tak, že třídí odpad nebo si nosí na nákup vlastní tašky.
20. 03. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Jednou z oblastí, na které má aktuální pandemie nového typu koronaviru výrazný vliv, je sledovanost televize. V datech z peoplemetrového měření, které pro Asociaci televizních organizací realizuje Nielsen Admosphere, lze v posledních dnech pozorovat nárůst denní sledovanosti o 45 minut oproti předchozímu období. Více času u televize tráví také nejmladší věkové skupiny, které od 11. března nechodí do školy. Vzhledem k vývoji situace kolem šíření koronaviru také zejména v posledních dnech výrazně narostla sledovanost zpravodajských pořadů – jak u hlavních zpravodajských relací, tak u kontinuálního zpravodajského vysílání. Televize tak v tomto období představuje nejdůležitější zpravodajský zdroj informací.
10. 03. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Podle únorového šetření výzkumné agentury Nielsen Admosphere a Ligy otevřených mužů pijí dvě třetiny lidí v Česku alkohol alespoň jednou za dva týdny. Nejen pro ně může být každý rok výzvou kampaň Suchej únor, která propaguje měsíc bez alkoholu. V Česku se jí letos zúčastnilo 9% lidí z internetové polupulace starší 18 let.
05. 03. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Funkce hlasových asistentů, která prostřednictvím rozpoznání řeči plní příkazy uživatele a lze s ní například na dálku ovládat nejrůznější chytrá zařízení v domácnosti, se v posledních letech stala technologickým fenoménem v oblasti uživatelské zkušenosti. A jak ukazují data z výzkumu, ani Čechům není cizí: setkala se s ní už polovina internetové populace, i když aktivně ji zatím používá pouze 13 %. Respondenti také vnímají určitá rizika používání hlasových asistentů, přičemž nejčastěji se obávají narušení soukromí.
17. 02. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
V rozsáhlém výzkumu Nielsen Admosphere a Českého národního panelu zvolili respondenti vítěze kategorie Nejlepší herec v reklamě 2019, stal se jím Josef Polášek. Na druhé místo dosáhl Tomáš Jeřábek, záporák z kampaní Air Bank a třetí místo „na bedně“ obsadil jeho reklamní parťák Tomáš Měcháček. V reprezentativním online výzkumu bylo vyhodnoceno celkem 15 tisíc dotazníků.
10. 02. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Den svatého Valentýna je svátkem lásky, který někteří slaví a někteří zas slavit odmítají. Jak se k němu staví Češi a co pro ně tento svátek znamená? Co si myslí o plánování programu pro tento den a jak to vidí, když dojde na placení? Výzkum se mimo jiné také ptal na to, jak budou Češi, kteří Valentýna slaví, trávit tento den letos. Bližší informace přináší výzkum Nielsen Admosphere, kterého se zúčastnilo pět set respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu.
10. 02. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Deň svätého Valentína je sviatkom lásky, ktorý aspoň občas oslavuje viac ako polovica Slovákov. Čo pre nich tento sviatok znamená, čo si myslia o organizácií plánov pre tento deň, aký názor majú keď dôjde na platenie útraty a taktiež ako budú Slováci, ktorí tento sviatok oslavujú, tráviť tohtoročného Valentína? Tieto informácie Vám prináša výskum spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorého sa zúčastnilo päťsto respondentov z internetovej populácie staršej ako 15 rokov zo Slovenského národného panela.
04. 02. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Většina z nás už se (snad) probrala z vánoční hibernace, rozhýbala tělo zatěžkané cukrovím a bramborovým salátem a možná stihla vyřídit i pár reklamací a vracení vánočních dárků. Proto je právě teď ten správný čas na to podívat se, v jaké míře byly pod vánočním stromečkem zastoupeny nevhodné dárky. Výsledek je opravdu pozitivní – zejména pak pro ty, kteří byli v roli darujících: 84 % respondentů výzkumu Nielsen Admosphere odpovědělo, že mezi vánočními dárky tentokrát nenašli žádný nevhodný nebo takový, který by se jim nelíbil.
29. 01. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
V soutěži Českého národního panelu a Nielsen Admosphere o nejlepšího herce nebo herečku v reklamě je již známých TOP 5 finalistů. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne v rámci kreativní soutěže Zlatá pecka 12. února 2020.
22. 01. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Vývoj trhu s reklamou je v Česku dlouhodobě pozitivní, což potvrzují i data za rok 2019. Největší objem inzerce byl proinzerován opět v televizi, ceníková hodnota zde alokované inzerce přesáhla 57 miliard korun. Ukazují to data společnosti Nielsen Admosphere, která v České republice provádí monitoring reklamy již od roku 2008.
20. 01. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Nedávno realizovaný výzkum Nielsen Admosphere ukázal, že Češi mají ke hraní deskových her kladný vztah. Dvě pětiny české internetové populace 15+ si deskovou hru zahrají alespoň jednou za měsíc, alespoň jednou ročně se této aktivitě věnují více než dvě třetiny respondentů. Sedmdesát procent dotázaných také deskové hry nakupuje, a to nejčastěji v hračkářství a na internetu. Důležitým kritériem při nákupu je pak doporučení od blízkých, kategorie (žánr) hry a podstatnou roli při rozhodování hraje i cena.
15. 01. 2020 – Nielsen Admosphere a.s.
Televízni diváci z radu internetovej populácie denne trávia čas sledovaním hlavne slovenských televíznych staníc. Či už sledujú svoje obľúbené relácie, alebo majú televíziu pustenú na pozadí, jedná sa o rôzne strávený čas spojený s rôznorodými návykmi a činnosťami. Výskum Nielsen Admosphere Slovakia prináša informácie o tom, ako vlastne tento čas pri televízii internetoví Slováci trávia a aké návyky s tým spojujú. Výskum sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela.
18. 12. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Príjemný vianočný čas a sviatočnú atmosféru trávia Slováci najradšej odpočinkom doma, taktiež však v kruhu rodiny a svojich blízkych. Na aké obľúbené rozprávky a vianočné filmy sa tento rok tešia a s kým sa na ne radi pozrú? Aké aktivity tentorok počas Vianoc plánujú a ako všeobecne strávia blížiace sa sviatky? Výsledky prináša výskum spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov zo slovenskej aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov.
10. 12. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Před několika týdny ukončily provoz některé streamovací servery, které nelegálně nabízely filmy a seriály zdarma. Stalo se tak po žalobě Aliance pro kreativitu a zábavu, která sdružuje hollywoodská studia nebo služby jako Netflix či Amazon. Vynucené ukončení provozu zasáhlo i některé české servery, kde mohli diváci sledovat videoobsah s českými titulky. Jak se toto omezení reálně dotýká českých internetových uživatelů, jsme zjišťovali v jednom z našich nejnovějších výzkumů. Odpovídala na něj pětistovka respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu. Autorem výzkumu je agentura Nielsen Admosphere.
14. 11. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Jaká očekávání má česká populace od diskutovaného zavedení nové datové sítě, bylo předmětěm výzkumu, který realizovala společnost Nielsen Admosphere letos v říjnu na internetové populaci starší 15 let.
30. 10. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Väčšina internetových Slovákov pozná nejaké hudobné festivaly. Najčastejšie sa o nich informujú na internete, taktiež však z ďalších médií ako je rádio a televízia. Niektorí respondenti zdieľajú správy o hudobných festivaloch so svojimi blízkými, čo je pre niektorých taktiež spôsob, ako sa o tomto druhu zábavy niečo dozvedieť. Výskum mimo iného zisťoval, čo si návštevníci myslia o bezpečnostných kontrolách pri vstupoch na dané akcie, alebo taktiež dôvody, prečo niektorí ľudia hudobné festivaly nenavštevujú. Výskum spoločnosti Nielsen Admosphere sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela.
29. 10. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Podle aktuálního výzkumu společnosti Nielsen Admosphere má v současnosti řidičské oprávnění 8 z 10 lidí v internetové populaci. Nejčastěji je pak v domácnostech respondentů využíváno jedno až dvě auta. S těmito počty by mohly v budoucnu zamíchat autonomní auta, podaří-li se je dostat do běžného provozu. Výzkum však ukazuje, že česká veřejnost je zatím v otázce samořízených aut rozdělená – více než třetina dotázaných s jejich vývojem dokonce nesouhlasí. Průzkum byl realizován na vzorku pětistovky respondentů z internetové populace Českého národního panelu starší 18 let. Monitoring reklamy společnosti Nielsen Admosphere dále ukazuje, že největším inzerentem v segmentu Automobily byla v období leden–září 2019 Škoda.
09. 10. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Dobrou kávu si Češi dopřejí i několikrát za den, k pití tohoto nápoje je vedou nejrůznější příčiny. Těmi nejčastějšími jsou její jedinečná chuť, potřeba povzbuzení, ale také relax. Káva je zkrátka běžnou součástí dne českých kávičkářů. Bližší informace o tom, jaké druhy kávy Češi pijí a na jakých kávových nápojích si nejraději pochutnávají, přináší výzkum Nielsen Admosphere, kterého se zúčastnilo pět set respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu. Výsledky doplňují data z monitoringu reklamy Nielsen Admosphere v segmentu kávy, největším inzerentem je v posledním roce značka JACOBS.
12. 09. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Nedávný výzkum Nielsen Admosphere potvrdil, že ke sladkostem mají Češi velmi kladný vztah: více než polovina si je dopřává alespoň několikrát týdně. Velká část z nich však konzumaci z vlastního rozhodnutí omezuje, tedy alespoň někdy. A na čem si nejradši pochutnáme? Vede čokoláda, velmi oblíbená je ale také zmrzlina a tyčinky či sušenky. Výzkumu se zúčastnila pětistovka respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu. Výsledky doplňují také data z monitoringu reklamy Nielsen Admosphere v segmentu čokolád a cukrovinek. Dle nich byla největším inzerentem v posledním roce značka Kinder.
11. 09. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Dovolenka je príjemným benefitom letného obdobia a dlhých školských prázdnin. Ako si tento čas rekreácie užili slovenský dovolenkári a kde svoju tohtoročnú dovolenku trávili? Informácie o tejto téme zisťoval výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panelu.
04. 09. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Společnost AdArrows, která na českém trhu nabízí stejnojmenný nástroj pro cílení a nákup programatické reklamy, nedávno zpřístupnila klientům rozhraní Audience Targeting Platform 2.0. To umožňuje sestavení cílové skupiny na základě analýzy uživatelů webu pro konkrétní potřeby klienta či kampaně. S využitím tohoto rozšíření se ve spolupráci s mediální agenturou TASTE SUN podařilo realizovat unikátní case study, která přináší porovnání dvou letošních kampaní a ukazuje pozitivní přínos využití modelovaných dat AdArrows pro nákup programatické reklamy.
27. 08. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Prázdniny se již dětem krátí a brzy nastoupí zpátky do školních lavic. Jak rodiče řeší jejich školní pomůcky? A jaký mají v tomto ohledu názor na požadavky škol? Právě těmito otázkami se zabývá aktuální výzkum společnosti Nielsen Admosphere. Podle něj například většina rodičů kupuje pomůcky svým dětem každý školní rok, a to zejména ve chvíli, kdy se vyskytne konkrétní potřeba, ale velmi často také před začátkem školního roku. Výzkum se uskutečnil na vzorku pěti set respondentů z české internetové populace starší 15 let.
14. 08. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Z nabídky online videí se česká internetová populace nejčastěji dívá na filmy a seriály. Trendy ve sledování videoobsahu se však dle očekávání liší v různých věkových skupinách. Studie Video na internetu 2019 společnosti Nielsen Admosphere nabízí mimo jiné i detailnější pohled na seriály očima – občas výzkumně poněkud opomíjené – skupiny respondentů ve věku 37–51 let. Seriáloví diváci této věkové kategorie například zřídkakdy sledují seriály v jiném než českém jazyce a nejraději mají komedie.
06. 08. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
V oblasti telekomunikací je pojem 5G dlouhodobě diskutovaným tématem, neboť představuje novou mobilní datovou síť, která má nahradit stávající řešení 4G. Proto jsme prostřednictvím výzkumu zjišťovali, do jaké míry je pojem 5G známý českým internetovým uživatelům. Výsledky mimo jiné ukázaly, že znalost termínu je výrazně vyšší u mužů než u žen a o něco více také u respondentů s vysokoškolským či vyšším vzděláním než u dotázaných z ostatních vzdělanostních skupin. Výzkumné šetření realizovala společnost Nielsen Admosphere na vzorku tisícovky respondentů z aktivní internetové populace starší 15 let.
31. 07. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Češi si dovolenou organizují různými způsoby, nejčastěji však sami s pomocí lidí, se kterými cestují. Přes cestovní kancelář si dovolenou alespoň částečně zařizuje čtvrtina dotázaných. Téměř polovina preferuje cestování autem, třetina pak letadlem. Mezi nejoblíbenější patří dovolená strávená u moře, ale oblíbené jsou i poznávací cesty. Výzkum přinesla agentura Nielsen Admosphere, uskutečnil se na vzorku pěti set respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu.
25. 07. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Takmer polovica Slovákov aktívnych na internete pozná pojem zdieľaná ekonomika, avšak nevedia presne, čo znamená. Respondenti, ktorí zdieľanie služieb alebo vecí využívali v minulosti alebo ich využívajú aj dnes, tvoria dokopy tretinu, a ich skúsenosti sú prevažne pozitívne. Za najužitočnejšie považujú Slováci všeobecne zdieľanie služieb pre každodenný život. Výsledky prináša výskum spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov z aktívnej slovenskej internetovej populácie staršej ako 15 rokov.
24. 07. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Oblíbeného nvináře, jehož pravidelně sledují, má aktuálně 19% internetových respondentů.
10. 07. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Z farmaceutik v posledním roce nejvíce inzerovala firma Simply You Pharmaceuticals
02. 07. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Z tohtoročného výskumu spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorý nadväzuje na rovnaký výskum realizovaný minulý rok, vyplýva, že štyri pätiny Slovákov vedia, čo sú to kryptomeny a tretina sa o ne aj aktívne zaujíma. Väčšina s nimi avšak doposiaľ neobchodovala. Výskum sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z aktivnej internetovej populácie Slovenského národného panela.
26. 06. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Blíží se sezona letních festivalů, vedle velkého množství hudebních nás čeká i řada filmových, proto jsme ve výzkumu zjišťovali, jací jsou vlastně Češi filmoví fanoušci… Ukázalo se, že velcí: čtyři pětiny sledují filmy alespoň jednou týdně a nejčastěji si je vybírají podle žánru. Suverénně nejoblíbenější jsou mezi respondenty komedie. Filmové festivaly jsou však momentálně spíše na okraji zájmu: navštěvuje je 8 % oslovených.
29. 05. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Počátky měření televizní sledovanosti můžeme celosvětově vysledovat až do roku 1949, letos je tomu tedy právě 70 let. V České republice oslaví projekt měření televizní sledovanosti své 22. narozeniny 2. června. Tento den si u nás připomínáme jako Den peoplemetrů a jeho cílem je šířit povědomí o významu měření televizní sledovanosti v naší společnosti. Pro Asociaci televizních organizací (ATO) projekt měření realizuje od roku 2002 výzkumná agentura Nielsen Admosphere.
27. 05. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
S pojmom HbbTV sa už stretla takmer tretina respondentov, keďže už skoro dve tretiny internetových užívateľov má svoju televíziu pripojenú na internet. Čo o HbbTV ale Slováci vedia a ako k nemu pristupujú? To zisťoval výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela.
20. 05. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Největší přínos má podle respondentů sdílení ubytování a spolujízda
10. 04. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Takmer polovica Slovákov plánuje tento rok vyraziť na dovolenku, najčastejšie sa chystajú do Európy. Doprajú si prevažne týždennú dovolenku, menej už potom dvojtýždňový pobyt. Nemalé percento plánuje tráviť svoju dovolenku doma na Slovensku. Informácie zisťoval výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela.
27. 03. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Blíží se jaro, období teplejších a prodlužujících se dnů, zelenější přírody, ale pro řadu z nás také období úklidu. Jak ukazuje výzkum společnosti Nielsen Admosphere, polovina Čechů pravidelně provádí jarní úklid – což je stejně jako v případě úklidu vánočního. Rozhodně ale neplatí, že uklízíme jenom tehdy, naopak se dle výzkumu zdá, že si Češi celkem oblíbili i pravidelné uklízení. Nejčastější činností v domácnostech je mytí nádobí. Výzkum se uskutečnil na vzorku pětistovky respondentů z řad aktivní internetové populace Českého národního panelu.
26. 03. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Viac ako tretina Slovákov aktívnych na internete, vyhľadáva nové informácie online na spravodajských weboch. A ako vnímajú užívatelia firemné profily na sociálnych sieťach? Aký typ obsahu odtiaľ získavajú najradšej, aký najmenej, a aké obsahy sú ochotní zdieľať? To zisťoval výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panelu.
21. 03. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Ve výzkumu jsme se zeptali Čechů, jaké finanční úvěry využívají, a co si myslí o nových, přísnějších podmínkách pro získání hypotéky. Nielsen Admosphere tyto otázky položila respondentům z internetové populace Českého národního panelu starší 18 let.
07. 03. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Naprostá většina lidí v Česku ocení, když značky ve svých propagačních kampaních vsadí na známé osobnosti. Alespoň to vychází z rozsáhlého výzkumu Nielsen Admosphere a Českého národního panelu, kterého se zúčastnilo více než 5 tisíc respondentů z české internetové populace starší 15 let. Za rok 2018 se nejoblíbenějším hercem v reklamě stal Tomáš Jeřábek z kampaní Air Bank. Jeho parťák Tomáš Měcháček skončil hned druhý.
28. 02. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
6 z 10 Čechů vyjádřilo ve výzkumu názor, že Mezinárodní den žen by se v současnosti měl připomínat. I tak ale více než půlka Čechů tento den nijak neslaví. Ti, kteří ano, nejčastěji obdarovávají ženy ve svém okolí malou pozorností, květinou a podobně. Vychází to z dat výzkumu společnosti Nielsen Admosphere, která ho realizovala na vzorku pětistovky respondentů starších 15 let z internetové populace Českého národního panelu.
13. 02. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Slavnostní vyhlášení soutěže Českého národního panelu a Nielsen Admosphere o nejlepšího herce či herečku v české reklamě proběhne 20. února 2019 na galavečeru kreativní soutěže Zlatá pecka.
06. 02. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Přes internet už se někdy pokusilo seznámit či navázat romantický vztah 42 % internetových Čechů, o něco větší zájem o to mají muži. Nejlepší k navázání vztahů jsou podle respondentů služby Badoo a Seznamka.cz, na Slovensku vede Pokec.sk. Aplikace Tinder se u nás ani na Slovensku zatím netěší příliš velkému zájmu. Výsledky přináší výzkum Nielsen Admosphere realizovaný v Česku a na Slovensku na samostatných vzorcích pěti set respondentů z aktivní internetové populace starší 15 let z Českého a Slovenského národního panelu.
04. 02. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Úplná väčšina Slovákov z aktívnych internetových užívateľov deklaruje, že sleduje televíziu denne. Častou tendenciou je takzvaný multiscreening, teda používanie viac zariadení súčasne: viac ako štyri pätiny tak popri televízií aspoň občas siaha po mobile a skoro dve tretiny sa popri sledovaní venuje činnostiam na počítači. Výskum realizovala spoločnosť Nielsen Admosphere Slovakia na vzorke päťsto respondentov z internetovej populácie staršej ako 15 rokov zo Slovenského národného panela.
31. 01. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Na slovenský trh s dátami pre presné cielenie a programatické nakupovanie reklamy vstupuje silný hráč, AdArrows. Vznikol ako spoločný projekt výskumnej agentúry Nielsen Admosphere a technologickej spoločnosti CerebroAd. Pre slovenský trh predstavuje AdArrows výrazné rozšírenie možností cielenia online kampaní. Využíva totiž dáta z rozsiahlej výskumnej bázy a tie pomocou štatistického modelovania rozširuje na čo najväčší počet užívateľov slovenského internetu, aby si klienti mohli nadefinovať vlastné cieľové skupiny. Vďaka AdArrows tak klienti môžu efektívne cieliť programatickú reklamu a pomocou DSP systému nakupovať cielene online kampane.
28. 01. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Trhu s reklamou v Česku se dlouhodobě daří, ukazují data monitoringu reklamy Nielsen Admosphere za rok 2018. Nejsilnějším mediatypem byla loni opět televize, jejíž ceníková hodnota uveřejněné reklamy zaznamenala oproti roku 2017 10% nárůst na 53,1 miliard korun.
14. 01. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
Cesta spotřebitelů k nákupu dnes často vede přes vyhledávání informací na internetu. Online aktivita generovaná mediálními kampaněmi se tak mimo jiné stává určitým měřítkem úspěšnosti mediální komunikace. Ale jaké mediatypy generují největší online aktivitu na základě zhlédnuté reklamy a kolik za tuto aktivitu zaplatíme? Jinými slovy: jak efektivní jsou jednotlivé mediatypy z hlediska generování určité online aktivity? Výsledky výzkumu Activation Survey realizovaného společností Nielsen Admosphere a inspirovaného obdobnou americkou studií ukázaly, že online aktivace uživatele je v případě využití venkovní reklamy (OOH) pro zadavatele nejefektivnější.
02. 01. 2019 – Nielsen Admosphere a.s.
S příchodem nového roku si část lidí dává novoroční předsevzetí. Jaká jsou nejčastější? Kolik z nás novoroční předsevzetí letos plánuje, a kolik z nás na ně už spíše rezignovalo? Na tyto otázky odpovídá výzkum společnosti Nielsen Admosphere, který byl realizován v prosinci 2018 na vzorku internetových respondentů starších 15 let z Českého národního panelu.
12. 12. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Dvě třetiny Čechů kupují alkohol jako vánoční dárek. Obdarovávají jím především rodinu a přátele, méně často pak kolegy a obchodní partnery. Nejčastěji utrácejí Češi za alkoholický vánoční dárek mezi 300 a 500 korunami a obvykle kupují víno či sekt. A právě víno či sekt jsou mezi Čechy také nejoblíbenějším alkoholem v době vánoční. Výzkum realizovala společnost Nielsen Admosphere na vzorku pěti set respondentů z české internetové populace starší 18 let.
04. 12. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Na Vánoce se naprostá většina Čechů těší – hlavně na čas strávený s blízkými, odpočinek, ale i sledování pohádek, které už se u nás staly součástí tradice. Ty pravé vánoční svátky by to ale nebyly ani bez stromečku nebo vánočních melodií. U stromků je to skoro remíza: zhruba ve stejném počtu domácností najdeme živý stejně jako umělý, v hudbě u Čechů vyhrála Tichá noc. Výzkum, který se dále zaměřuje také na balení dárků nebo štědrovečerní večeři, přinesla společnost Nielsen Admosphere. Realizovala ho v říjnu 2018 na vzorku internetové populace starší 15 let.
21. 11. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Na českém trhu je nově k dispozici nástroj pro přesné cílení a nákup programatické reklamy, AdArrows. Vznikl jako společný projekt výzkumné agentury Nielsen Admosphere a technologické společnosti CerebroAd. Pro trh představuje AdArrows možnost cílení online kampaní nové generace. Využívá totiž data z rozsáhlé výzkumné báze a ty pomocí statistického modelování rozšiřuje na co největší počet uživatelů českého internetu, aby si uživatelé mohli nadefinovat vlastní cílové skupiny. Díky AdArrows tak klienti mohou efektivně cílit programatickou reklamu a pomocí DSP systému nakupovat online kampaně.
14. 11. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Více než polovina dospělé internetové populace řídí alespoň třikrát týdně automobil. Většina se označuje za průměrné řidiče, ale s pokutami jsou na tom velmi dobře: 8 z 10 lidí v posledním roce nezaplatilo na pokutách ani korunu. Vyplývá to z výzkumu společnosti Nielsen Admosphere uskutečněném na vzorku respondentů z internetové populace starší 18 let. Výzkum zjišťoval také názor na omezení rychlosti na dálnicích nebo preferovanou značku aut. Nielsen Admosphere má rovněž k dispozici data z monitoringu reklamy, podle kterého byl zatím letos největším inzerentem ze značek automobilů Hyundai.
05. 11. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
91 % Slovákov pozná aspoň nejaký hudobný festival, avšak ani nie štvrtina ich aj navštevuje. Účasť zvažujú predovšetkým podľa hudobnej ponuky alebo programu. Informácie o tomto druhu zábavy hľadajú väčšinou na internete, kde kupujú aj vstupenky. Všeobecnú znalosť a návštevnosť Slovákov na hudobných festivaloch zisťoval výskum spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťstorespondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panelu.
30. 10. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Z monitoringu reklamy Nielsen Admosphere aktuálně vyplývá, že v segmentu cestovních kanceláří měla nejvyšší hodnotu inzerce v posledních 12 měsících Cestovní kancelář Fischer, téměř 288 milionů korun. Podle výzkumu Nielsen Admosphere realizovaného na vzorku 500 respondentů z internetové populace 15 let Češi stále cestovní kanceláře využívají – zejména pokud je s nimi dovolená vyjde levněji.
26. 09. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Téměř každý druhý Čech alespoň někdy sáhne po energetickém nápoji. Není překvapením, že nejčastěji ve chvíli, kdy je unavený a potřebuje se probrat. Nejoblíbenější jsou přitom perlivé varianty těchto nápojů. Ze značek se těší největší oblibě Red Bull. Respondenti mají ale také zájem o limitované edice, kterými výrobci často doplňují svou základní nabídku příchutí. Výzkum realizovala výzkumná společnost Nielsen Admosphere na vzorku pětistovky respondentů z internetové populace Českého národního panelu starší 15 let. Stejná společnost realizuje také monitoring reklamy, ze kterého vychází, že letos zatím nejvíce inzeroval Big Shock.
10. 09. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Viac ako dve pätiny Slovákov si tento rok doprialo letnú dovolenku, pričom vo väčšine prípadov aj splnila ich očakávania. Najčastejšie respondenti vycestovali do niektorej z krajín Európy, ale často taktiež trávili dovolenku na území Slovenska. Tieto výsledky prináša výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto slovenských respondentov z aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov.
28. 08. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Společnost Nielsen Admosphere zjišťovala, jak Češi hodnotí ceny mobilních služeb, nebo co je vede ke změně operátora, pokud se pro ni rozhodnou. Základem zjištění je výzkum, který společnost provedla na reprezentativním vzorku pěti set respondentů z internetové populace Českého národního panelu starší 15 let.
07. 08. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Reklamní trh navýšil v prvním pololetí 2018 ve srovnání se stejnou částí minulého roku o 9 %. Dlouhodobý trend tak i nadále zůstává růstový. Největší zásluhu na tom má televize a rozhlas, oba mediatypy vykazují 11% nárůst. Neztrácejí však ani tisková nebo out-of-home média. Vyplývá to z monitoringu reklamy Ad Intel výzkumné agentury Nielsen Admosphere.
01. 08. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Až 85 % Čechů a tři čtvrtiny Slováků , kteří jsou aktivní na internetu, zaznamenali problém se zamořením planety plastovým odpadem. I díky tomu jsou aktivní ve třídění odpadu: v Česku netřídí jen 2 % dotázaných, na Slovensku 4 %. V minimalizování své ekologické stopy jsou ale respondenti aktivní i v jiných oblastech: polovina si například vždy do obchodu nosí vlastní tašky. Výsledky přináší aktuální výzkumy společnosti Nielsen Admosphere, které se uskutečnily mezi pětistovkou českých a pětistovkou slovenských respondentů z aktivní internetové populace starší 15 let.
17. 07. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Společnost Nielsen Admosphere zjišťovala, jakou roli hraje sport v životech českých internetových uživatelů starších 15 let, nebo jaký mají postoj ke sportovní módě. Podle výzkumu si například většinou myslí, že je důležitější si sport užívat než u něj dobře vypadat. Většina si ani nepotrpí na značky sportovního oblečení. Výzkumu se zúčastnila pětistovka respondentů.
28. 06. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Inzerentem č. 1 na trhu opalovací kosmetiky byla loni Nivea
19. 06. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Štyri pätiny Slovákov vie, čo sú to kryptomeny a tretina sa o ne aj aktívne zaujíma. Väčšina s nimi však doposiaľ neobchodovala. Zistil to výzkum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panelu.
12. 06. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Viac ako tri štvrtiny opýtaných počuli o GDPR, novom nariadení Evropskej únie o ochrane osobných údajov, ktoré nedávno vstúpilo do platnosti. Najviac sa ich táto téma dotýka v kyberpriestore. Zistil to výzkum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panelu.
12. 06. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Více než polovina českých domácností využívá pozemní televizní vysílání. V rámci něj v současnosti probíhá postupné spouštění programů v novém standardu DVB-T2 – tento standard už přijímá 7 % televizních domácností. Většině z nich umožnil tento přechod jejich televizor. Ukazují to výsledky prvního kvartálu Kontinuálního výzkumu, který pro Asociaci televizních organizací zajišťuje společnost Nielsen Admosphere jako nedílnou součást Projektu crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu v České republice. Výzkumu se mezi lednem a březnem 2018 zúčastnilo 3018 domácností.
06. 06. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkumná agentura Nielsen Admosphere od 1. června 2018 rozšiřuje svůj Research & Analysis tým o novou Senior Research manažerku Libuši Paterovou. Jejím hlavním zaměřením je kvalitativní výzkum, čímž přispěje k posílení této oblasti v portfoliu společnosti.
04. 06. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Projekt měření televizní sledovanosti je v České republice realizován od 2. června roku 1997. Tento den byl vyhlášen Dnem peoplemetrů v rámci dlouhodobé edukativní kampaně společnosti Nielsen Admosphere, která je realizátorem celého projektu pro Asociaci televizních organizací (ATO) již od roku 2002 a může tak poskytnout kontinuitu vývoje měření televizní sledovanosti v ČR.
09. 05. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
S pojmom HbbTV čiže hybridnou televíziou sa slovenský televízni divák už mohol stetnúť, keďže už skoro dve tretiny internetových užívateľov majú svoju televíziu pripojenú na internet. Čo o HbbTV ale Slováci vedia a ako k nej pristupujú? To zisťoval výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke tisíc respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panelu.
24. 04. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Voltaren, značka přípravku proti bolesti svalů a kloubů, měl v prvním čtvrtletí 2018 nejdražší reklamu v segmentu farmaceutických přípravků. Její cena dosáhla téměř 47 milionů korun. To je zároveň o 147 % více než v prvním kvartálu loňského roku. Údaje vychází z monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere.
09. 04. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Výzkum životního stylu dětí ukazuje, že mezi mediálními aktivitami stále vede sledování televize: denně nebo téměř denně se k němu hlásí téměř tři čtvrtiny dětí ve věku 4–14 let. Toto tradiční médium tak ve frekvenci konzumace předčí například i sledování nejrůznějšího obsahu na internetu, hraní her nebo četbu knih.
08. 03. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Medzi najčastejšie činnosti, ktorým sa internetoví Slováci zvládajú venovať popri sledovaní televízie, patrí surfovanie na internete, na druhom mieste je prehliadanie sociálnych sietí. Najčastejšie používaným zariadením popri televízií je potom smartphone a počítač.
05. 03. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Zprávy z dění v České republice vedou žebříček nejčastěji sledovaných typů zpravodajství na internetu. Druhé místo patří počasí a třetí žhavým aktualitám. Na denní bázi pak dávají internetoví Češi přednost krátkým zprávám před videi nebo fotogaleriemi.
01. 03. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Petr Matyáštík se 1. března 2018 stal ředitelem sekce monitoringu reklamy Ad Intel ve výzkumné společnosti Nielsen Admosphere. Svým vedením tak zastřeší běžící projekty Ad Intel a AdMonitoring v České republice, reklamní monitoring internetu na Slovensku (AIMmonitor) a reklamní monitoring a monitoring televizních pořadů v Bulharsku.
12. 02. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
V soutěži Českého národního panelu o nejlepšího herce nebo herečku v reklamě je již známa pětice finalistů. Vyhlášení absolutního vítěze proběhne 21. února 2018 v rámci kreativní soutěže Prima Zlatá pecka.
24. 01. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Mezi zadavateli v segmentu bankovních a spořitelních služeb to byla v roce 2017 Komerční banka, kdo umístil nejdražší inzerci: její hodnota přesáhla 469 milionů korun. Druhá Air Bank využila loni reklamní prostor v hodnotě téměř o 30 milionů nižší. Třetím největším zadavatelem reklamy byla mezi inzerujícími bankami ČSOB. Výsledky vychází z celoročního monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere.
17. 01. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
Monitoring reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere přináší svůj každoroční přehled ceníkové hodnoty reklamy, tentokrát za rok 2017. Podle něj byla televize i loni jasně nejsilnějším mediatypem, jehož hodnota reklamy dosáhla 48,1 miliard korun, tedy o 13 % více než v roce 2016. Největším zadavatelem byla loni Alza.cz.
15. 01. 2018 – Nielsen Admosphere a.s.
O súčasnej dobe by sa v určitom kontexte dalo hovoriť ako o „dobe influencerov“. Takéto vplyvné, inšpiratívne osobnosti sa často vyznačují napríklad vysokou aktivitou na sociálnych sieťach – a na Slovensku ich podľa najnovšieho výskumu spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia ľudia najčastejšie sledujú na Facebooku.
18. 12. 2017 – Nielsen Admosphere a.s.
Během vánočních svátků vypije čtvrtina Čechů více alkoholu než v ostatních měsících roku. Více než polovina však své návyky v této oblasti nemění. Až dvě pětiny dotázaných přitom uvedly, že o Vánocích konzumují jiný druh alkoholu než obvykle.
12. 12. 2017 – Nielsen Admosphere a.s.
Až 9 z 10 Slovákov má rado takzvané handmade výrobky, teda ručne vyrábané výrobky. Len malé percento ľudí ich však kupuje pravidelne. K najobľúbenejším typom handmade výrobkov patria doplnky do domácnosti a dekorácie.
08. 11. 2017 – Nielsen Admosphere a.s.
Z výzkumu Nielsen Admosphere, který se uskutečnil na vzorku pětistovky respondentů internetové populace Českého národního panelu starší 15 let, vyplývá, že 60 % internetové populace využívá mobilní data ve svém telefonu a naprostá většina z nich je s rychlostí internetu spokojená.
25. 10. 2017 – Nielsen Admosphere a.s.
Nielsen dnes oznámil spuštění Digital Ad Ratings v České republice. Tento produkt nabízí inzerentům ucelený přehled o výkonu a zásahu online reklamy napříč všemi zařízeními.
11. 10. 2017 – Nielsen Admosphere a.s.
Česká internetová společnost příliš neholduje herním konzolím. Z aktuálního výzkumu Nielsen Admosphere vyplývá, že nejvíce hrají lidé videohry na počítači či notebooku a smartphonu, kde se nejčastěji věnují hrám logickým nebo strategickým.
07. 06. 2017 – Nielsen Admosphere a.s.
13. 12. 2016 – Nielsen Admosphere a.s.
Poistné zmluvy ľudia najčastejšie uzatvárajú osobne v pobočke poisťovne alebo prostredníctvom finančných poradcov. Vplyv na uzavretie poistky má najmä cena produktu, ale dôležitá je aj osobná skúsenosť.