Agentury > Články agentury

Články agentury

19. 01. 2024 – ResSOLUTION Group s.r.o.
S nákupem elektroniky z druhé ruky má zatím zkušenost jen zhruba třetina spotřebitelů – a ve větší míře jde o mladé respondenty. Obvyklým místem nákupu použitého elektra jsou aktuálně internetové bazary. Při výběru elektroniky obecně je pro nakupující klíčová cena produktu, často zohledňované jsou i technické parametry.
30. 11. 2023 – ResSOLUTION Group s.r.o.
Obchody a e-shopy momentálně zaplavují nejrůznější adventní kalendáře a firmy se předhánějí, která vyrobí objemnější, zábavnější, luxusnější… Ve výzkumu jsme proto zjišťovali, zda je Češi pořizují, komu je případně koupí nebo vyrábí, nebo kolik do nich plánují tento rok investovat. Výsledky ukázaly, že stále vede klasický adventní kalendář s čokoládou – pořizovaný obvykle pro děti.
15. 11. 2023 – ResSOLUTION Group s.r.o.
Na včerejším galavečeru k předávání cen kreativity v reklamě Effie Awards byli vyhlášeni též vítězové kategorií Nejlepší herec/herečka a maskot v reklamě. Na vrcholu hereckého žebříčku se letos již po páté umístil Ivan Trojan, zlaté prasátko z reklam Kofoly zase vévodilo žebříčku nejlepších maskotů.
14. 11. 2023 – ResSOLUTION Group s.r.o.
Více než polovina Čechů dokáže jmenovat alespoň jednu charitativní neziskovou organizaci. O jejich činnosti mají i vesměs dobré mínění, sami je však finančně moc často nepodporují. Z konkrétních zaměření je jim blízká podpora dětí, následovaná podporou zvířat. Největší spontánní znalosti se v Česku aktuálně těší Člověk v tísni.
07. 11. 2023 – ResSOLUTION Group s.r.o.
Služby sdílené dopravy, jako jsou carsharing nebo sdílená kola, v české internetové populaci už někdy využili zejména mladší respondenti a lidé z velkých měst. Nejběžnějším způsobem pohybu po obci, v níž bydlí, je však pro dvě pětiny Čechů chůze. Čtvrtina nejčastěji volí MHD, přičemž mezi lidmi ve věku 15 až 34 let je to téměř polovina. Další čtvrtina nejčastěji jezdí autem.
31. 05. 2023 – ResSOLUTION Group s.r.o.
Velká část rodičů dětí, které letos skládaly jednotnou přijímací zkoušku na střední školu od Cermatu, považuje aktuální situaci kolem přijímaček za problematickou. Přípravu na jednotné přijímačky v rámci běžné výuky ZŠ však větší část rodičů hodnotí pozitivně, i když nezanedbatelná část je v otázce nerozhodná.