Čerstvě namleto > Skokanem roku se stal L’Oréal

Skokanem roku se stal L’Oréal

Vyhlášení výsledků studie Top Zaměstnavatelé 2018 nahrávalo opět velkým firmám. 10 724 studentů hlasovalo ve 12 kategoriích, aby zvolili 60 neprestižnějších zaměstnavatelů roku 2018. V kategorii Jasná volba vyhrála Škoda Auto. Skokanem roku se stal L’Oréal.

V úterý 6. 2. 2018 proběhlo již 7. vyhlášení výsledků studie TOP Zaměstnavatelé 2018. Letošní rok byl veden pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. GfK, jako odborný garant, již po 7 let dohlíží na správné provedení průzkumu a jeho závěrů.  Výsledky této studie poskytují nejenom studentům a vysokým školám, ale i firmám reálný a detailní pohled na top zaměstnavatele v České republice. Průzkumu se účastnilo více než 10 tisíc studentů vysokých škol v České republice. Vyhlášení výsledků studie se uskutečnilo v galerii kavárny Louvre za hojné účasti firem, které se ucházely o umístění ve 12 kategoriích. 

V kategorii Skokan roku (největší posun v hodnocení na základě výsledků hlasování všech respondentů bez ohledu na studijní zaměření a studijní výsledky) se nejvýše umístila firma L’Oréal. V kategorii Jasná volba (nejvyšší počet dosažených hlasů) vítězství získala společnost ŠKODA AUTO. Ceny Jasná volba, Skokan roku a Speciální kategorie předávala marketingová manažerka GfK CZ&SK Mgr. Andrea Patočková, která na vydávání řekla: „Dnešní doba je velmi těžká pro získání kvalitních a loajálních zaměstnanců. Najít motivované zaměstnance, kteří už od svých studií chtějí pracovat právě jen v té vaší firmě, je pro firmy velká výhra, která se v budoucnu zúročí.“

Oborová kategorie1. místo2. místo3. místo4. místo5. místo
Advokátní kancelářHavel & PartnersBrož & Sokol & NovákAllen & OveryWEIL, GOTSHAL & MANGESČermák a spol.
Automobilový & Strojírenský průmyslŠKODA AUTOHyundai Motor Manufacturing CzechSiemens BoschŠkoda Transportation
Bankovnictví & InvesticeKomerční bankaČeska spořitelnaČSOBRaiffeisenbankMONETA Money Bank
Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmyslSkupina ČEZE.ON Česká republikaUNIPETROLinnogyČEPS
Informační technologieMicrosoftSeznam.czAvastIBM Česká republikaTieto
ObchodIKEA Česká republikaLidl Česká republikaAlza.czMAKRO Cash & Carry ČRKaufland
PojišťovnictvíČeská pojišťovnaAllianz pojišťovnaKooperativa pojišťovna, Vienna Insurance GroupVšeobecná zdravotní pojišťovnaNN group
Poradenství & Audit & DaněDeloitte Česká republikaKPMGMcKinsey & CompanyPwC Česká republikaEY
Spotřebitelský průmyslPlzeňský PrazdrojL'OréalHeinekenKofolaCoca-Cola HBC Česko a Slovensko
StavebnictvíSTRABAGEUROVIA CSMetrostavHOCHTIEFSkanska
TelekomunikaceT-Mobile Czech RepublicO2 Czech RepublicVodafone Czech RepublicČeské radiokomunikaceHuawei Technologies (Czech)
Farmacie & ZdravotnictvíZentivaFakultní nemocnice v MotoleBayerAGELVšeobecná fakultní nemocnice v Praze

Tabulka č. 1: výsledky hlasování všech 10 724 studentů vysokých škol v jednotlivých průmyslových odvětvích.

Byly vyhlášeny také speciální kategorie* vycházející z preferencí studentů s nejlepšími studijními výsledky. Ve speciální kategorii Technik vyhrála firma ČEZ, v kategorii Právník zvolili studenti společnost AK Havel & Partners. Budoucí lékaři a farmaceuti z řad studentů hlasovali ve své kategorii Farmaceut & Lékař pro Zentivu, ve speciální kategorii Ekonom byla studenty označena jako nejlepší společnost KPMG.

Tabulka č. 2: výsledky hlasování studentů s nejlepšími studijními výsledky dle studijního zaměření.

Pro více informací o studii klikněte zde.

O Asociaci studentů a absolventů

Asociace studentů a absolventů je nezisková organizace. Jejím cílem je umožnit svým členům osobnostní i profesní rozvoj díky aktivnímu zapojení do různých projektů. Předmětem činnosti je realizace projektů od prvotního nápadu, přes fázi příprav, uskutečnění, až po fázi vyhodnocení. Projekty Asociace jsou zaměřeny na podporu a rozvoj vzdělanosti v České republice a jejich cílem je přínos pro studenty a absolventy středních či vysokých škol.

Kontakt: Mgr. Andrea Patočková, Marcom, +420 296 555 422, andrea.patockova@gfk.com.

Tisková zpráva: Skokanem roku se stal L’Oréal